Hakkari Gençlik ve Engelliler Derneği Başkanı Yavuz Aydoğdu Hakkari'nin Yüksekova ilçesine bağlı  Dedeler  Köyü’nde ikamet eden ve Solunum cihaza bağlı olan %100 Ağır engelli (Özel Gereksinimli)  Hira Kaya'ya ihtiyacı olan  ev tipi vantilatör cihazı, satürasyon cihazı, ev tipi Oksijen cihazı ,elektrikli hasta yatağı desteğinde bulundu.

Whatsapp Image 2024 05 20 At 17.46.39 860X505

Azerbaycan’dan Çukurca dağlarına uzanan vatan nöbeti Azerbaycan’dan Çukurca dağlarına uzanan vatan nöbeti

Yapılan destek hakkında açıklamada bulunan  Hakkari Gençlik ve Engelliler Derneği Başkanı Yavuz Aydoğdu gönüllü hayırseverlerin vermiş olduğu hayır destekleriyle  aylardır değişik çocuk yoğun bakımların'da yoğun bakım servislerinde  entübe edilerek tedavisi yapılan özel gereksinimli engelli için  için ihtiyaçları olan medikal ev tipi cihazlarını alarak Hiran Kaya'ya umut olabildik. Artık çok ihtiyaç duyulmadığı müddetçe bundan sonraki kalan tedavisi ise cihazlarla bağlı entübe edilerek tedavisi evinde  devam edileceğini söyledi.

Whatsapp Image 2024 05 20 At 17.46.37 860X505

 Aydoğdu, açıklamanın devamında şunları kaydetti.  '' Bizler Hakkari Gençlik ve Engelliler Derneği olarak her türlü engellemelere ve imkansızlıklara karşı bize gelen ihtiyaç sahibi engelli Ailelerimize karşı her zaman bize düşen imkanlar dahili’nde Coğrafya tanımak sızın hizmetleri’nde köprü ve umut  olmaya devam edeceğiz inşallah ,bizler  hep beraber Engelsiz yaşam desteklerine  gün geçtikçe yükseltmeye devam edecek.  Tohum toprağa engelliler topluma emannetir. Biz inandığımız yolda yürüyerek tüm engelli kardeşlerimize gönül vermek için daima hizmet vereceğiz ve hizmetlerde köprü olmaya devam edeceğiz. Özel gereksinimli  çocuklarımızın yüzündeki mutluluğunu ve ailesinin hayır dualarını alarak onların her zaman ve her yerde hizmet ve destek sözünü verdik. Özel ve engelli Ailelerimizin dilindeki hayır duasını alarak bir nebze'de olsa mutlu edebildik.Biz beraber güçlüyüz Tohum toprağa engelliler topluma emanettir  karanlığa bürüneceğine bir ışıkta sen yak.'

Whatsapp Image 2024 05 20 At 17.46.36 860X505

Hira Kaya'nın Annesi Fazile kaya ise kızı doğuştan beridir hasta ve sürekli Mersin ve Van Çocuk yoğun bakımlarında entübe edilerek tedavisi yaptıklarını söyledi.

Fazile Kaya, sözlerini şu şekilde sürdürdü.

 '' Bizler ailesi olarak aylarca hastane kenarlarında beklemek zorunda kalıyorduk maddi durumlarımızda maalesef elverişli değildi. Doktorların sürekli bize gerekli ev tipi Solunum yetmezliği cihazı ve oksijen cihazlarınız olmuş olsaydı sizleri taburcu edip geriye kalan diğer tedavisini'de evde devam edebilirsiniz durumu Hakkari deki Engelliler Derneği Başkanı Başkanı Yavuz  Aydoğdu'ya bildirdik kendileri kayıtsız kalmayarak benim Çocuğumun ihtiyacı olan tüm ihtiyaçlarını karşılayarak bizlere umut oldu. Eğer Yavuz başkan olmasaydı belkide bugün kızım yanımda olmayacaktı. Yoğun bakımda entübe edilecekti. Ben bir anne olarak çocuğumun evdeki hizmetini yapıyorum ve çocuğumun evdeki tedavisi'de Elhemdulillahi Allah'ıma şükürler olsun ki günden güne iyiye gidiyor. Allah başkan Aydoğdu'dan bin kat razı olsun inşallah ömür boyu başkanımızın bize yapmış olduğu hayırlarını unutmayacağız.İnşallah  bize destek veren bize umut olan Hakkari Gençlik ve Engelliler Derneği'ne ve yönetimine teşekkür ederim.''

Whatsapp Image 2024 05 20 At 17.46.38 860X505