AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybek, Hakkari Gençlik Merkezi Spor Salonu'nda düzenlenen programda, Hakkari merkez, 4 ilçe ve belde belediye başkanını seçme ‘Ak Belediyecilik’ ile tanıştıracaklarını söyledi.

Programın açılış konuşmasını yapan Ak Parti İl Başkanı Avukat Zeydin Kaya, parti olarak 31 Mart yerel seçimlerinde Hakkari merkezi ilçe ve belde belediye başkan adaylarını tanıtmak için bir araya geldiklerini söyledi.

Programa katılan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekçi ve beraberindeki heyet üyelerine teşekkür eden Kaya, yerel seçimlerde Hakkari dahil kentteki 8 belediye başkanlarının tamamını kazanmak için çalışmalara başladıklarını ifade etti.

Hakkari Belediye Başkan Adayı İsmet Ölmez’in aday olmamasına rağmen Hakkari halkınca aday gösterildiğini belirten Kaya, Başkan Adayı İsmet Ölmez’in projelerini anlattı.

Kaya, "Belediye Başkan Adayımız İsmet Ölmez vatandaşın belediyeye olan su borcunu ödedi. Üniversite öğrencilerine burs verdi. Ölmez an itibari ile Hakkari Belediyesine 15 milyon lira aktardı." dedi.

Belediye Başkanları aday tanıtım toplantısında, partililere seslenen Zeybekçi katılımcılara Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın selamını iletti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 1994'te İstanbul'da yola çıkarken birileri İstanbul'u yönetiyordu. Birileri İstanbul'u idare ediyordu. Ama Cumhurbaşkanımızın sloganı şuydu; biz hizmetkar olmaya geliyoruz. Biz hizmetkar olmayı bu aziz millete hizmetkar olmayı Allah'ın lütfu olarak gördük” dedi.

Hakkari’deki seçmenlere seslenen Zeybek, “Oyunuzu kimseye vermeyin. Oyunuzu kendinize verin. Oyunuzu kucağınızdaki bebeğinizin geleceğine verin, Hakkari'nin, gençlerinizin geleceğine verin. Bu millete hizmet etmek gayesiyle çırpınan bir Cumhurbaşkanımız var. Türkün Kürt’ten başka dostu yok, Kürdün de Türk’ten başka dostu yok. Bu coğrafyada etle kemik gibi birlik ve beraberlik içinde aynı Allah'a Allahu ekber, aynı bayrağa bayrağım diyerek, aynı vatana vatanım diyerek, onun için Cumhurbaşkanımız öyle diyor. Tek millet, tek devlet, bayrak, tek vatan diye. Farklılıklarımız bizim zenginliklerimizdir. Biz aynı Türkü'yü Türkçe de söylüyoruz Kürtçe de. Şunun sözünü veriyorum size. Hakkari ‘Ak hizmet’ belediyeciliği bayrağını belediye binasına çektiği haftada buraya gelip zeybek oynayacağım. Biz hiç kavga etmeye gelmedik. AK Parti'nin sloganıdır o. Biz gönüller yapmaya geldik” dedi.

Türkiye'nin her türlü zorluğun üstesinden gelebilecek güçte olduğunu belirten Zeybekçi, partinin belirlediği adayları hep birlikte desteklemek gerektiğini dile getirdi.

Hakkari CHP'nin il yönetimi belli oldu.. işte o liste Hakkari CHP'nin il yönetimi belli oldu.. işte o liste

Konuşmaların ardından adaylar sahneye çıkartılarak tanıtıdı.

Programa, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekçi, AK Parti Ekonomi Başkan Yardımcısı Cenap Aşçı, AK Parti Ekonomi Başkan Yardımcısı Zekeriya Arslan, AK Parti Şırnak Milletvekili Arslan Tatar, AK Parti Hakkari İl Başkanı Zeydin Kaya, Genel Merkez Koordinatörü Emrullah Gür, Ak Parti Hakkari Belediye Başkan Adayı İsmet Ölmez, içe ve belde belediye başkan adayları ile İl, İlçe ve Belde Genel Meclis ve Belediye Meclis Üyeleri ve İl, İlçe ve Belde Teşkilat mensupları katıldı.

3 136 806X5052 193 806X5051 256 806X5054 90 806X505