Hakkari'nin yaklaşık 120 bin nüfuslu Yüksekova ilçesinde son iki yılda 120 öğrenci, LGS sınava girip, her yıl 60 kontenjanı olan Yüksekova Fen Lisesi'ni kazandı. Ancak Yüksekova Fen Lisesi öğrencileri, kendilerine ait bir bina olmadığı için Esentepe Mahallesi'ndeki İsmet Alkan Anadolu Lisesi'ne ait binada kendilerine tahsis edilen iki derslikte eğitim görüyor.

DEM Parti’den Sevi Ailesine ziyaret DEM Parti’den Sevi Ailesine ziyaret

Kendilerine ait laboratuvar, atölye ve kütüphaneleri olmadığı için sıkıntı yaşayan 120 öğrenci, binalarının bir an önce yapılması için Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'e mektup yazdı. Öğrenciler, Yüksekova PTT kargo şirketine gelerek, yazdıkları mektubu buradaki görevlilere verdi.

RELATED VİDEO

'DİĞER FEN LİSESİ ÖĞRENCİLERİNİN SAHİP OLDUĞU İMKANLARA BİZ DE SAHİP OLMAK İSTİYORUZ'

Öğrencilerden Firuze Tuğan, "Büyük bir umut ve heyecanla Yüksekova Fen Lisesi'ne yerleştim. İkinci yılımız olmasına rağmen kendi okul binamızın olmadığını üzülerek söylüyorum. Sayın Bakanımız, diğer fen lisesi öğrencilerinin sahip olduğu imkanlara biz de sahip olmak istiyoruz. Bunu söylememdeki amacım onların kendi laboratuvarları, spor salonları, atölyeleri, pansiyon binası ve kütüphanesi olan bir binaya sahip olmalarıdır. Bu imkanlara sahip bir okulumuzun olması yönündeki isteğimizi sizlere arz etmek istiyoruz" dedi. (DHA)