Kabine Bugün Toplanıyor: Odak Noktası Orta Doğu ve Ekonomi Kabine Bugün Toplanıyor: Odak Noktası Orta Doğu ve Ekonomi

Ülkenin her yerinde duble yollar yapmakla övünen AKP, Agirî'de halka çamurlu yolları reva görüyor. AKP yönetimindeki belediye, köstebek yuvasına dönen yolları onarmıyor. Her yağışta yollar çamur deryasına dönüyor. İnsanlar evlerine gitmekte güçlük çekerken, araç sürücüleri ilerlemekte zorlanıyor. Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Belediye Eşbaşkan adayları Hazal Aras ve Mehmet Akkuş, son günlerde mahallelerde AKP'li belediyenin halka reva gördüğü tabloyu görüntüleyerek, durumu ifşa ediyor. 

AKKUŞ: AGIRÎ'Yİ BÜYÜK BİR KÖYE DÖNÜŞTÜRDÜLER

Belediye eşbaşkan adaylarıyla birlikte Kazım Karabekir Mahallesi'nde çamur deryasına dönen yolları gezerek, mahallelinin sorunlarına nasıl çözüm olacaklarını konuştuk. Eşbaşkan adayı Mehmet Akkuş, "AKP iktidarı bugüne kadar bu kente bir şey yapmadı. AKP iktidarı döneminde kentin yolları bu hale döndü. Bu kenti yöneten AKP’li belediye başkanları kendi menfaat ve çıkarları dışında bu kente bir şey yapmadılar. Halkımız bu yaşamı ve bu kötü yolları hak etmiyor. 31 Mart’ta bu yolların hesabını sorma zamanıdır. AKP eliyle Agirî büyük bir köye dönüşmüş durumdadır. Biz seçilmemiz sonucunda bu halka elimizden ne geliyorsa yapacağız. Agirî halkına verdiğimiz sözü buradan bir kez daha yeniliyoruz. Bu kentin kaynaklarını bu halk için kullanacağız" diye konuştu. 

DOĞUNUN PARİS'İ HAYAL OLDU!

Merkezi yolların dahi köstebek yuvasına dönüştüğünü ifade eden Eşbaşkan adayı Hazal Aras ise, "Seçim çalışmalarına başladığımız andan itibaren Agirî afet bölgesi durumuna gelmiş. Bizler kendimizi ‘AFAD ekibi’ olarak tanımlıyoruz. Birlikte sokakları gezdik ve durumu gördük. Mahallelerde yollar köstebek yuvasına dönmüş ve her yer çöplük içinde. Yine birçok ara sokak ve arterlerde aynı durum yaşanıyor. AKP adayı, DEM Parti’nin belediyecilik faaliyeti yapamayacağını ve belediye personellerine maaş dahi ödemeyeceğini söylüyorlar. AKP’nin 2019 seçim propagandasında Ağrı’yı doğunun Paris’i yapmak vardı. Parlayan yıldız, arkamızda görülen yapılmamış yollar ve çöp yığınlardır" diye konuştu. 

'YAŞANILABİLİR BİR KENT' VURGUSU

Aras, seçilmeleri durumundan kenti yeniden inşa edeceklerini söyledi. Aras, "Biz çalışmalara başladığımız bugünden bu yana şunu söyledik; Agirî bir afet bölgesi ve biz AFAD ekibi olarak geliyoruz. Hem altyapı çalışmalarını yöneteceğiz hem de kentin yollarını yapacak ve kenti çöplükten kurtaracağız. Yani kenti yaşanabilir bir kent haline getireceğiz. Agirî halkının genel olarak AKP ve sistem partisi belediye başkan adaylarına güveni kalmamıştır. Bir güvensizlik var ve bu çok net görünüyor. Uçurumun kıyısında bir dala tutunmuş bir halk ile karşı karşıyayız. Dolayısıyla biz halkın uçurumun kıyısından tutunduğu bir dal konumuna geldik. Ama bu dal köklü bir dal, bunu 1 Nisan’dan itibaren herkes görecektir” diye konuştu. MA