Bir süre önce kurulan ve kurulduğu günden beri bilim, sanat ve edebiyat alanında düzenlediği etkinlikler ile ön plana çıkan Herkari Bilim Sanat Edebiyat Derneği; çocuk ve gençlik edebiyatının sevilen yazarı Aytül Akal'ı Hakkari'de öğrenciler ile buluşturdu.

Herkari Bilim Sanat Edebiyat Derneği'nin davetlisi olarak Hakkari'ye gelen Aytül Aykal, Vali İdris Akbıyık, Şehit Selahattin, 23 Nisan İlkokul ve Ortaokulları ile Bay Köy İlkokulunda söyleşi ve imza günü etkinliğine katıldı.

Dernek başkanı Ayşegül Ayyıldız ve başkan yardımcısı Abdurrahman Asil, Yazar Aytül Akal'ı Hakkari'de ağırlamaktan onur duyduklarını belirttiler.

Herkari Bilim Sanat Edebiyat Derneği olarak kentte farklı alanlarda etkinlikler yaptıklarını belirten Başkan Yardımcısı Abdurrahman Asil, Hakkari'de bu tür etkinliklerin devamının geleceğini söyledi.

Öğrenci, öğretmen ve okul yöneticilerinin etkinliklerine yoğun ilgi gösterdiğine dikkat çeken Asil, "Sayın Valimiz İdris Akbıyık'a, Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Ömer Pakiş'e ve Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Gür'e desteklerinden ötürü teşekkür ederiz" ifadelerini kullandı.

Herkari Bilim Sanat Edebiyat Derneği öncülüğünde 9 Haziran'da Yurdaer Okur'un 'Ran' Oyunu ve çocuk edebiyatı alanında eserleri bulunan Yazar Murat Moroğlu ile söyleşi ve imza günü etkinliği düzenlemişti.

1.jpg

2.jpg

Bayram Tatili Değerlendirmesi: 7 Günde 62 Ölüm Gerçekleşti Bayram Tatili Değerlendirmesi: 7 Günde 62 Ölüm Gerçekleşti

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg