Hakkari eski belediye hizmet binası önünde M plakalı minibüslerin şoför ve sahipleri sorunlarını dinleyen Mahmutoğlu minibüslerin yükünü hafifletmek için 6 yeni aracın ilave edildiğini söyledi.

Ücretsiz toplu taşıma araçlarının hizmet vermesiyle birlikte hem vatandaş hem de araç sahipleri arasından küçük sorunların yaşadığını ifade eden Mahmutoğlu, bu sorunların kısa sürede aşılacağını belirtti.

Yeni alınan 6 aracın 2’sinin KYK Yurdu ve Hakkari Üniversitesi arasından çalışacağını kaydeden Mahmutoğlu diğer 4 aracın ise yoğunluğun yaşandığı mahallelere ve güzergahlarda çalışacağını belirtti.

Hakkari'de Şiddetli Yağmur Felakete Neden Oldu: Bir İş Yeri Sular Altında Hakkari'de Şiddetli Yağmur Felakete Neden Oldu: Bir İş Yeri Sular Altında

Mahmutoğlu, uygulamanın Hakkari’de tek olması beraberinde oluşan sorunların kısa sürede çözüleceğini ve mobil uygulama  ile işleyişin  daha düzenli hale geleceği hatırlattı.

Görüşmede  Hakkari Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Abdi Arslan ve toplu taşıma esnafı yer aldı.

Ne olmuştu

79 bin 500 nüfuslu Hakkari'de AK Partili belediye başkan adayı iş insanı İsmet Ölmez ücretsiz ulaşım vaadini uygulamasını devreye koymuştu.

Hakkari Belediyesine 7,5 milyon lira yatıran Ölmez, Hakkarililere ücretsiz ulaşım imkanı sağlamıştı.

12 Şubat günü başlayan halk, şehir içi otobüs ve özel hat minibüslerini 31 Mart’ta kadar ücretsiz olarak çalışacak.