Urfa'nın Birecik ilçesinde 20 yıllık eşi Z.Ş'ye sistematik bir şekilde şiddet uygulayan ve boşanmak isteyince 15 yaşındaki oğlu M.Ş.'yi zincire vurarak işkence uygulayan İzzet Ş. (41) ile kardeşi Mahmut Ş. (39), Artı Gerçek'in haberinin ardından bugün gözaltına alındı. İki zanlı işlemlerinin ardından "kasten yaralama, eziyet ve kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma" suçlarından tutuklanarak Urfa T Tipi Kapalı Ceza ve İnfaz Kurumu'na gönderildi.

'ÇOCUKLARIMI DA ALSAM BİRAZ DAHA RAHATLARIM'

Eşi ve kayınbiraderinin tutuklanmasının ardından Artı Gerçek'e konuşan Z.Ş., "Rahat hissediyorum şu an ama çocuklarım onların elinde ve onları da yanıma almak istiyorum. Çünkü babaanneleri de onları dövüyor. Kızlarımı istiyorum. En küçüğü iki, en büyüğü 11 yaşında. Onları da alsam biraz daha rahatlarım" dedi.

RELATED VİDEO
Play Video
'BÜYÜK OĞLUMUN HAYATINDAN ENDİŞE EDİYORUM'

İzzet Ş. ve kayınbiraderi Mahmut Ş.'nin 15 yaşındaki M.Ş.'ye yaptıkları işkenceyi 17 yaşındaki oğlu A.Ş.'nin üzerine yıkmaya çalıştığını söyleyen Z.Ş., şöyle konuştu:

"M.'ye yaptıkları işkenceyi 17 yaşındaki en büyük oğlum A.'nın üzerine atmışlar. O nedenle oğluma ev hapsi verilmiş. İzzet Ş. ve Mahmut Ş. tutuklandıktan sonra çocuklarımın halaları beni arayıp tehdit ediyor. Şimdi de oğlum A.'nın hayatından endişe ediyorum. Oğluma 'Babanla amcanı tutukladılar, hapisteler. Sen de onların intikamını al' diyebilirler. O nedenle çocuklarımı onların elinden almak istiyorum."


NE OLMUŞTU?

Muhalif avukatlar yargı kıskacında Muhalif avukatlar yargı kıskacında

Urfa'nın Birecik ilçesinde yaşayan Z.Ş., 20 yıldır evli olduğu İzzet Ş. tarafından yıllarca sistematik şiddete maruz bırakıldı. Daha önce darp raporu alarak İzzet Ş., hakkında uzaklaştırma kararı aldıran Z.Ş. ailelerin araya girmesiyle barıştırıldı. Sürekli ailesiyle tehdit edilen Z.Ş., geçen ay İzzet Ş. tarafından silahla kovalanınca 23 Temmuz'da ailesinin evine gitti. Bunun üzerine Z.Ş'nin ailesi de İzzet Ş. tarafından silahla tehdit edildi ve şikayetçi oldu.

Z.Ş.'nin anlatımına göre İzzet Ş., 15 yaşındaki oğlu M.Ş'den dedesini ve dayılarını vurmasını istedi. M.Ş., bunu kabul etmeyerek kaçınca onu bulan İzzet Ş. ve kardeşi Mahmut Ş., M.Ş'yi Suruç ilçesinde bir bağ evinin ahırına götürerek zircirle bağlayıp işkence etti. Görüntüleri de Z.Ş.'ye gönderdi. Annesi Z.Ş'nin haber vermesi üzerine jandarma tarafından kurtarılan M.Ş. devlet korumasına alındı.