Çin'deki kasırgada 5 kişi yaşamını yitirdi Çin'deki kasırgada 5 kişi yaşamını yitirdi

ABD'nin eski Cumhuriyetçi Başkanı Donald Trump, New Yorklu gazeteci-yazar E. Jean Carroll'ın açtığı iftira davasında yeminli ifade verdi.

2019’da yaşadıklarını ilk kez kamuoyu ile paylaşan E. Jean Carroll 1990'ların ortasında bir mağazanın soyunma odasında Trump'ın kendisine tecavüz ettiğini öne sürmüştü.

Trump'ın suçlamaları reddetmesi üzerine Carroll'un açtığı iftira davasında Trump yeminli ifade verdi.

Carroll’u temsil eden Kaplan Hecker & Fink adlı hukuk firmasının sözcüsü, "Müvekkilimiz E. Jean Carroll adına bugün Donald Trump'ın ifadesini alabildiğimiz için mutluyuz. Daha fazla yorum yapamıyoruz” dedi.

Diğer taraftan Trump'ın hukuk ekibi, henüz başkan olduğu dönemde açılan davadaki ifadesini ertelemek için yıllarca çalıştı. Geçen hafta bir federal yargıç, Trump'ın başka bir erteleme talebini reddetmişti.

TRUMP'IN AVUKATI: SİYASİ DALAVERE

Carroll'ın tecavüz iddiasının "aldatmaca ve yalan" olduğunu savunan Trump geçen hafta, yeminli ifadeye çağrıldıktan sonra ABD’nin hukuk sistemini "rezalet” olarak nitelendirmiş, “Şimdi tek yapmam gereken, adımı ondan ve avukatının bana yönelik sahte saldırılarından temizlemek için yıllarca daha fazla yasal saçmalıktan geçmek. Bu ancak Trump'ın başına gelebilir!” demişti.