Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, sosyal medya hesabından 11. yılına giren Gezi Direnişi'nin 11. yıldönümünde bir mesaj yayımladı.

Kılıçdaroğlu: Akşener'in Erdoğan'la Görüşmesi: 'Erdoğan’ın talebi üzerine görüştüyse güce teslim olmuş' Kılıçdaroğlu: Akşener'in Erdoğan'la Görüşmesi: 'Erdoğan’ın talebi üzerine görüştüyse güce teslim olmuş'

Direnişi 'son yılların en barışçıl, en geniş katılımlı sivil eylemi' olarak niteleyen Özgür Özel, Gezi Davatutuklularu üzerinden bir 'normalleşme' mesajı vererek "Can Atalay, Tayfun Kahraman, Çiğdem Mater, Mine Özerden ve Osman Kavala'nın bir an önce özgürlüklerine kavuşmaları ülkenin normalleşmesi önündeki en büyük fırsattır" dedi.

Gezi Parkı’ndaki ağaçların kesilerek yerine Topçu Kışlası yapılmasına karşı başlayan ardından tüm Türkiye'ye yayılan Gezi Direnişi'nin üzerinden tam 11 yıl geçti. Özgür Özel de Direniş'e ilişkin bir mesaj yayımladı.

'EN BARIŞÇIL, EN GENİŞ KATILIMLI SİVİL EYLEMİ'

Özel'in paylaşımı şu şekilde:

"Son yılların en barışçıl, en geniş katılımlı sivil eylemi #Gezi11Yaşında. Gezi sürecinde yaşamını yitiren vatandaşlarımızı saygıyla anıyorum.

'NORMALLEŞME ÖNÜNDEKİ EN BÜYÜK FIRSAT'

Haksız yere cezaevinde tutulan Can Atalay, Tayfun Kahraman, Çiğdem Mater, Mine Özerden ve Osman Kavala'nın bir an önce özgürlüklerine kavuşmaları ülkenin normalleşmesi önündeki en büyük fırsattır."  Artıgerçek