Ayrıca Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel'in de katıldığı açılışta Özel, yaptığı konuşmada şunları söyledi:

Belediyelerin Önemli Adımı: Yurt Açma

"Bugüne kadar Türkiye'de belediyelerimiz tam 64 tane yurt açtılar. Bu çok önemli bir adım çünkü yurt yapmak aslında baktığınızda belediyelerin işi değil. Her şeyi yapan TOKİ, lüks konutlar yapan, toplu konutlar yapan, okul yapan, cami yapan TOKİ bir tek yurt yapmıyorsa bunda bir başka mesele var görülmesi gereken."

CHP: TBMM Görevini Yerine Getirmeli, Her Kuruşun Hesabı Sorulmalı CHP: TBMM Görevini Yerine Getirmeli, Her Kuruşun Hesabı Sorulmalı

Cemaatlerin Yurtlarına Dikkat Çekildi

"Cemaatler, tarikatlar yurt yapıyor. Yoksul öğrencileri orada barındırıp, onların dünya görüşüne şekil vermeye, onları hayata tutunmaya çalıştıkları bu süreçte bir başka yerden yakalamaya çalışıyorlar. Aslında her şeyi yapan TOKİ'nin bir tek yurt yapmamasında bu iktidarın kimlere ne maksatla alan açtığını hep birlikte görüyoruz."

Müjde: Seçim Başarısı ve Vefa Borcu

"Önce yerel seçimlerde başaracağımızı sonra da Cumhuriyet’in ikinci yüzyılında CHP'nin son genel başkanına da ilk genel başkanına da vefa borcumuzu onların partisini iktidar yaparak ödeyeceğimizi buradan müjdeliyorum"

Belediyelerin Olanakları ve Başarıları

Özel ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin, Kartal'a yaptığı hizmetleri ve destekleri de övdü. Bu kapsamda 6 bin 44 öğrenciye Kartal'da burs verildiğini ve birçok sosyal hizmetin sağlandığını belirtti.

"Kartal aslında geçen seçimde Ekrem başkana ve Gökhan başkana verdiği oydan çok memnun. Bütün anketler bunu gösteriyor. Bu kadar yüksek memnuniyete bakınca 6 bin 44 öğrenciye burs vermek demek şu demek, geçen sefer eğer bu tercihte bulunmasaydı İstanbullular, bu 6 bin öğrencinin sahip çıkanı yoktu."

Yapılan Hizmetlerin Detayları

Özel, belediyenin gerçekleştirdiği hizmetlerin detaylarını vererek, sağlanan burslar, asfalt dökmeleri, yayalaştırma çalışmaları, kırtasiye desteği ve diğer sosyal yardımları sıraladı. Ayrıca Kartal'da sağlık hizmeti, veterinerlik hizmeti ve annelere İstanbulkart verilmesi gibi hizmetlerin detaylarına da değindi.

Özgür Özel, konuşmasının sonunda Kartal Belediyesi'nin başarılı bir şekilde hizmetlerini sürdürdüğünü ve belediyenin halkına sağladığı desteklerin önemine vurgu yaptı. DUVAR