YKS başvurularında 26 Şubat son gün YKS başvurularında 26 Şubat son gün

Okullar Ne Zaman Kapanıyor?

Okullar 14 Haziran’da Kapanacak

2023-2024 eğitim öğretim yılı hızla sona yaklaşıyor. Kasım ayında ilk ara tatilini yapan öğrenciler, Ocak-Şubat ayları arasında ise yarıyıl tatilini tamamladı. İkinci dönemde de 8-12 Nisan tarihleri arasında ara tatil yapan öğrenciler, yoğun ve yorucu geçen bir yılın ardından 14 Haziran 2024 tarihinde karnelerini alacak. Milli Eğitim Bakanlığı’nın 14 Haziran’dan önce okulların kapanışı ve tatil ödevleri hakkında bir açıklama yapması bekleniyor.

Tatilde Aileyle Zaman Geçirmek

Birlikte seyahat edebilirsiniz. Hem deniz, kum ve güneş keyfi yapabilir hem de tarihi ve turistik yerleri gezebilirsiniz. Evde film izleyebilir, oyun oynayabilir, kitap okuyabilir veya piknik yapabilirsiniz. Ailecek birlikte yemek pişirebilir veya yeni bir hobi edinebilirsiniz.

Tatilde Arkadaşlarla Eğlenmek

Parkta oynayabilir, bisiklet sürebilir veya yüzmeye gidebilirsiniz. Arkadaşlarınızla kamp yapabilir veya doğa yürüyüşlerine çıkabilirsiniz. Sinemaya gidebilir, konserlere gidebilir veya festivallere katılabilirsiniz.

Tatilde Öğrenciler Kendi Kendini Geliştirebilir

Yeni bir dil öğrenebilir veya bir müzik aleti çalmayı öğrenebilirsiniz. Spor yapabilir veya bir kursa katılabilirsiniz. Kitap okuyabilir veya belgesel izleyebilirsiniz.

Gönüllü Faaliyetlere Katılabilir

Hayvan barınaklarında veya yaşlı bakım evlerinde gönüllü olarak çalışabilirsiniz. Çevre temizliği faaliyetlerine katılabilirsiniz. Gönüllü öğretmenlik yapabilir veya sosyal sorumluluk projelerine katkıda bulunabilirsiniz.