Kurban Bayramı tatili 16 Haziran Pazar günü başlıyor. Tatile çıkacaklar, cuma akşamından itibaren yola çıkma hazırlığı yapıyor. Memur, kamu işçisi ve emekli maaşlarının ise bayramdan önce ödenip ödenmeyeceği, hangi tarihte hesaplara yatırılacağı araştırılıyor.

Hükümet, bu bayramda memur, kamu işçisi ve emekli maaşı ödemelerine ilişkin herhangi bir düzenleme yapmadı. Son duruma göre, yıllardır uygulanan politikalar sonucu oluşan ekonomik kriz nedeniyle bu kez maaşlar bayramdan önce ödenmeyecek.

Memur maaşları her ayın 15'inde ödeniyor. 15 Haziran Cumartesi arefe gününe denk geldiğinden, bir ihtimal memur maaşlarının bir gün öncesinden ödenmesi beklentisi bulunuyor.

TÜİK: Kiraya Yapılan Harcamalar Zirvede, Sigorta ve Eğitim En Az Harcananlar Arasında TÜİK: Kiraya Yapılan Harcamalar Zirvede, Sigorta ve Eğitim En Az Harcananlar Arasında

Emekli maaşları ise ayın 17'si ile 26'sı arasında hesaplara yatıyor.

Konuyu takip eden sosyal güvenlik uzmanı Özgür Erdursun da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Çalışma Bakanlığından Emekli aylıklarının bayram öncesi ödenmesi konusunda bir bilgilendirme yapılmadı, normal gününde ödenecek gibi duruyor" yorumunda bulundu.