Yerel seçim sonuçlarının, iktidar partisinde yarattığı dalgalanma halen devam ediyor. Gazeteci Nuray Babacan AKP içinde, hükümetin 2028’e kadar gidemeyeceğini düşünenler olduğunu ve bu sebeple AKP’nin sonbaharda yapmayı planladığı kongre ve oluşacak kadronun partinin geleceği için hayati önem taşıdığını söyleyenler olduğunu yazdı.

Babacan’ın yazısında “Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan bu kongrede partiyi her türlü olağanüstü gelişmeye göre hazırlayacak. Siyaset kulislerinde hükümetin önünde 4 yıllık seçimsiz sürecin olmadığı görüşü ağırlıklı” dedi.

Babacan devamında şunları yazdı:

Son 8 Yılda Türkiye'de Kaybolan Çocuk Sayısı: TÜİK Verilerine Göre 104,531 Son 8 Yılda Türkiye'de Kaybolan Çocuk Sayısı: TÜİK Verilerine Göre 104,531

“Partinin değişimi şimdi gerçekleştirmemesi durumunda çok geç olacağı yorumları yapılıyor. Bazı AKP’liler tarafından, ‘Sağdan say üç dört kişi var, halk tarafından bilinen. Parti en son SETA kadrolarına kaldı. Eskiden AK Parti denilince, en az 20 siyasetçinin ismini sayardınız. Şimdi bakanlar bile tanınmıyor. Cumhurbaşkanının dışında marka ismimiz kalmadı’ yorumları yapılıyor.” (Kaynak)