Amed’de oy kullanma işlemi sürerken, yoğunluk da arttı. Rezan (Bağlar) ilçesindeki Koşuyolu İlköğretim Okulu ve yanında bulunan Atatürk Lisesi seçmen yoğunluğunun olduğu okullardan. 

96 YAŞINDA OY KULLANDI: İMKANI OLAN OY KULLANSIN

Koşuyolu İlköğretim Okulu'nda oy kullanan 96 yaşındaki Abdurrahman Aslan, elindeki bastonuyla 3 kat yukarıya çıktı. Oyunu kullanan Aslan, imkanı olanlara oy kullanma çağrısında bulundu. 

Şehriban Aslan da tekerlekli sandalye üzerinde Atatürk Lisesi’nde oy kullanmaya geldi. Yurttaşlar, Aslan’ı oy kullanacağı sandığa kadar götürdü. Oyunu kullandıktan sonra konuşan Aslan, “Ne zaman oy kullanmaya gelsem asansör olmuyor. Engellileri kimse düşünmüyor” dedi. 

Satışların yoğunluğundaki şehir ve ülke uyruklarında değişen olmadı Satışların yoğunluğundaki şehir ve ülke uyruklarında değişen olmadı

Bazı yurttaşlar ise yanlarında getirdiği çocuklarıyla oy kullandı. Her iki okulda da yoğunluk sürüyor. 

‘BİR OY BİLE ÖNEMLİ’

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Amed İl Eşbaşkanı Abbas Şahin, seçmenlere şu çağrıda bulundu: "Oylar için çok az zamanımız var. İrademizi gasp etmek için kolluk kuvvetlerini getirerek oy kullandıranlara karşı bir oy bile bizim için çok önemlidir. Bütün halkımızı oy kullanmaya çağırıyoruz."MA