Filistin resmi haber ajansı WAFA, İsrail'in Gazze Şeridi'ndeki Refah kentine düzenlediği saldırılarda 100'den fazla kişinin öldüğünü bildirdi. Gazze'nin Mısır sınırında bulunan kente dönük saldırılarda yüzlerce kişinin de yaralandığı kaydedildi. Bölgedeki bazı kaynaklara göre ise saldırılarda 100'e yakın kişi hayatını kaybetti. 

Kuveyt Hastanesi Müdürü Suhayb el-Hıms, hastanenin çok tehlikeli durumdaki yaralılarla dolu olduğunu, yeterli ilaç ve serum bulunmadığını ifade etti.

ABD ve İsrail arasında 'silah' gerilimi: 'Beyaz Saray, toplantıyı iptal etti' ABD ve İsrail arasında 'silah' gerilimi: 'Beyaz Saray, toplantıyı iptal etti'

İsrail Ordusu ise, düzenledikleri saldırıyla Refah'ta tutulan iki İsrailli rehinenin kurtarıldığını duyurdu. Ordu sözcüsü Avichay Adraee, X sanal paylaşım platformundan yaptığı yazılı açıklamada, İsrail güçlerinin dün gece, 7 Ekim'de Hamas tarafından kaçırılan ve Refah'ta tutulan Hurr ve Marman için gerçekleştirdikleri "kurtarma operasyonunu" başarıyla tamamladıklarını ifade etti.

Adraee, operasyon sırasında çatışmaların da çıktığını kaydetti.