Almanya'daki Türkiyeli Sığınmacıların Sayısında %51 Artış Yaşandı Almanya'daki Türkiyeli Sığınmacıların Sayısında %51 Artış Yaşandı

İsrail, İran’ın Hava Saldırısına Karşı Etkili Bir Yanıt Vermeye Karar Verdi

İsrail televizyon kanalı, Savaş Kabinesi’nin, İran’ın hava saldırısına karşı “açık ve etkili” şekilde karşılık verme kararı aldığını belirtti. İsrail’in Kanal 12 Televizyonu, kaynak göstermediği haberinde, Tel Aviv yönetiminin İran’ın hava saldırısına karşı verilecek yanıt konusunda karar verdiğini belirtti.

Savaş Kabinesi'nin Kararlı Tavrı

Habere göre, Savaş Kabinesi'nin İran’ın saldırısına karşı “açık ve etkili” bir şekilde karşılık verme kararı aldığı belirtiliyor. İsrail’in tepkisinin, İran’ın gerçekleştirdiği “büyüklükteki bir saldırının tepkisiz kalmayacağı” mesajını vermeyi amaçladığı vurgulanmış.

İran'a Etkili Bir Yanıt

İsrail’in İran’a vereceği “yanıt”ın bölgesel savaş çıkartmasını ya da İran saldırısına karşı yardımcı olan koalisyonun parçalanmasını istemediği belirtilen habere göre, İsrail eylemlerini ABD ile koordine etme niyetinde. Savaş Kabinesi’nin yarın yeniden bir araya geleceği bilgisi paylaşılmış.