Aslında Programında Siyasette Normalleşme Süreci

Gezi Parkı Davası'nda ağırlaştırılmış müebbet cezasına mahkum edilen iş insanı Osman Kavala’la ilgili Devlet Bahçeli’nin ‘olur’ vereceğini söyleyen Küçükkaya, “MHP'nin onay vermediği bir normalleşme adımı olmayacak. Öyle bir süreç yaşayacağız ki, Özgür Özel ile Erdoğan görüşecek; Erdoğan bunu Bahçeli ile konuşacak ve belirli konularda uzlaşmaya varacaklar” dedi.

MHP'nin Onay Vermediği Bir Normalleşme Adımı Olmayacak

Küçükkaya açıklamalarında şu ifadeleri kullandı: "MHP'nin rızası alınarak bir takım somut adımların atılması gerekiyor. Örneğin 28 Şubat generallerinin içeriden çıkarılması, yüzde yüz normalleşmenin bir kazanımıydı. Bunun mekanizmasının nasıl olduğunu hatırlayacak olursak; Bu konu Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Özel'in görüşmesinde gündeme geldi. Bu konuda somut adım atıldığı gün, Cumhurbaşkanı Özel Kalem Müdürü, Büyükelçi Hasan Doğan CHP ile görüşmeye katılan Namık Tan'ı arıyor ve "Cumhurbaşkanımız talimat verdi, Özgür Özel''in gündeme getirdiği o konu çözüldü" diyor. Burada MHP'nin de onayı var.

İdris Baluken'e 9 Yıl Hapis Talep Edildi İdris Baluken'e 9 Yıl Hapis Talep Edildi

MHP'nin onay vermediği bir normalleşme adımı olmayacak. Öyle bir süreç yaşayacağız ki, Özgür Özel ile Erdoğan görüşecek; Erdoğan bunu Bahçeli ile konuşacak ve belirli konularda uzlaşmaya varacaklar. Adım adım gidecekler.

Bahçeli Olur Verecek

Kavala konusunun da önümüzdeki belirgin bir süreç içinde çözüleceğini düşünüyorum. Bahçeli'nin buna da olur vereceğini ve ülkenin yüksek menfaatleri söz konusu edilerek böyle bir mekanizmanın işleyeceği kanaatindeyim. Bu normalleşmenin önümüzdeki kısa vadede Demirtaş'ı etkilemeyeceği kanaatindeyim." ArtıGrçek