Wan’ın Erdîş (Erciş) ilçesinde, AKP’lilerin yerel seçimlerde kendilerini destekleyecekleri propagandasında bulunduğu İskî Aşireti, bu durumu yalanladı.  İlçenin Dalan Caddesi’nde bir araya gelen aşiret mensubu yüzlerce kişi, buradan Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) seçim bürosu önüne kadar yürüdü. Ellerinde DEM Parti bayrakları bulunan aşiret mensupları geldikleri seçim bürosu önünde DEM Partililer tarafından alkışlarla karşılandı. 

‘COŞKUNUZA COŞKU KATMAYA GELDİK’

‘Cenaze evinde yemek yenmez, yemek götürülür’ taziye yemeği kaldırıldı ‘Cenaze evinde yemek yenmez, yemek götürülür’ taziye yemeği kaldırıldı

Burada yapılan açıklamada, “İskî Aşireti olarak bugün DEM’de değiliz. Zîlan Katliamı’ndan bu yana bu partideyiz, halkımızın yanındayız. İsteyen bizim hakkımızda istediği şeyi söylesin. Biz DEM’e katılmak için gelmedik, biz zaten DEM’deyiz. Size katılmak için değil, coşkunuza coşku katmak için buraya geldik” denildi.

DEM Parti yöneticileri ise, “Bu parti halkın partisi, Kurdistan’ın partisi” diyerek, desteklerinden kaynaklı aşiret mensuplarına teşekkür etti. 

Sonrasında aşiret üyeleri ile partililer el ele tutuşup halay çekti. MA