Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın damadı Selçuk Bayraktar'ın ağabeyi olan Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar, İsrail'e jet yakıtı sattıkları iddiasına ilişkin bir açıklama yaptı.

Bayraktar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu hedef alarak "Tasmalı köpeklerini saldırtmayı bırak" sözlerini sarf etti.

Ticaret Bakanlığı, İsrail'in Filistin'e yönelik katliamlarının başladığı tarihten 186 gün sonra, 54 ürün gurubunda İsrail’e ticaret kısıtlaması getirdi. Tepkilere neden olan İsrail ile ihracatta ürünler arasında 'Uçak Benzini-Jet Yakıtı'nın da yer alması bir dizi tartışmayı da beraberinde getirirken, İsrail'e jet yakıtının Baykar tarafından satıldığı iddiası gündeme geldi.

İMAMOĞLU'NU ÇİRKİN SÖZLERLE HEDEF ALDI

İddiaya ilişkin açıklama yapan Haluk Bayraktar, 'sosyal medyada Baykar ve yöneticileri aleyhine alçakça ve şerefsizce uçak yakıtı konusunda bir iftira kampanyası yürütüldüğü'nü öne sürerek İmamoğlu'nu çirkin sözlerle hedef aldı.

Bayraktar, “Baykar, Türkiye'den Gazze'ye en büyük insani yardımı gerçekleştirmiş bir firmadır. Firmamızın tek faaliyet alanı insansız hava aracı sistemleridir. Bu iftirayı yayanları mahkemeye verip takipçisi olacağım. Oluşacak tazminatlar da yine Gazze'ye yardım olarak aktarılacaktır” diye yazdı.

'İFTİRAYI ATAN ALÇAK KİM DİYE BAKTIM'

Haluk Bayraktar, söz konusu iddiayı imamoğlu'nun iletişim kampanyalarını yürüten strateji ekibinde yer alan bir İBB çalışanının ortaya attığını ileri sürerek İmamoğlu’na şu sözlerle seslendi:

Eski CHP lideri Kılıçdaroğlu: Selahattin Demirtaş'ı ziyarete gideceğim Eski CHP lideri Kılıçdaroğlu: Selahattin Demirtaş'ı ziyarete gideceğim

"Bizim için nefsin izzeti yoktur yaptığın işin izzeti vardır. Attığınız iftiralar bizde bir toz zerresi kadar iz bırakmaz. Milletimiz de, Gazzeliler de bizim duruşumuzu iyi bilir. İsrail’e jet yakıtı sattığımız iftirasını atan alçak kim diye baktım. Gördüm ki İBB Başkanının iletişim kampanyalarını yöneten strateji ekibinde yer alıyormuş.

'Alevilerin de pkk’sı olmalı' diye yazılar yazıyor, dhkp-c güzellemesi yapıyormuş. Bu pkk’lıları besleyen Ekrem İmamoğlu'na sesleniyorum: Tasmalı köpeklerini saldırtmayı bırak. Yalandan başka söyleyecek lafın varsa, mertçe yüzümüze söyle de cevabını verelim." Artıgerçek