Hakkari'de iki ayrı rehabilitasyon merkezinin sahipleri arasında ölümle sonuçlanan olayın taraflarından Demir Ailesi husumeti sona erdirdiklerini duyurdu.

Hakkari'de 5 Şubat 2022 yılında rehabilitasyon merkezi üzerine yaşanan tartışma ölümle sonuçlandı.

Yaşanan olayda Hikmet D. yaşamını yitirdi, 6 kişi de yaralandı.

Olay sonrası başlatılan soruşturmada tetiği çektiği tespit edilen Ramazan Özer'e ‘kasten adam öldürmeye teşebbüs’ suçundan; Ramazan Karakış, Deniz Turan ve Cuma Özer'e de olaya karıştıkları gerekçesiyle müebbet ve ek olarak 9’ar yıl ceza verildi.

Olayın üzerinden iki yıl geçtikten sonra Ramazan Karakış, Deniz Turan ve Cuma Özer adli kontrol şartı ile tahliye edilmişti.

Demir ailesi yaptığı yazılı açıklama ile olayın tarafları arasında sulh sağlandığını duyurdu.

Ak Parti Belediye Başkan adayı İsmet Ölmez ve İl Başkanı Zeydin Kaya ile Merkez İlçe Başkanı Cumhur Demir’in hazır bulunduğu seçim irtibat ofisinde Demir ailesi adına açıklama yapan Demir Ailesi Büyüğü Tahsin Demir, öc alma duygusunun kimseye bir faydasının olmadığını vurguladı.

Hakkari İHD Velat Şedal için adalet talebinde bulundu Hakkari İHD Velat Şedal için adalet talebinde bulundu

Demir Ailesi adına Tahsin Demir – Tahir Demir tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“5 Şubat 2022 tarihinde ilimizde kardeşimizin ölümüyle gerçekleşen olay neticesinde olayın gerçekleştiği 2 aile ile aramızda sulh sağlanmıştır. dinimize, örfümüze, adetlerimize göre affetmek büyüklüğün şanındandır. öç alma duygusunun hiç kimseye bir faydası yoktur. anlaşmazlıkların yeni ölümlerle sonuçlanmasını önlemek için aile büyüklerimizle aldığımız karar çerçevesinde bu olayı sonlandırıyoruz. her iki aile içinde yeni ölümlerin vebalini almamak için, kin ve nefret duygularının yerini merhamet ve huzur duygularının alması için sulh sağladığımızı herkese duyuruyoruz”