Hakkari Barosu yönetimi, eş başkanlarını ziyaret etti Hakkari Barosu yönetimi, eş başkanlarını ziyaret etti

Yüksekova'da 500 nüfuslu mezranın 137 seçmeni 31 Mart yerel seçimlerinde sandık başına gitmeyecek.

İlçeye 25 kilometre uzaklıkta bulunan Dilektaşı (Manisê) köyünün Çalımlı mezrasında yaşayan vatandaşlar yerel seçimi boykot edeceklerini açıkladı.

Mezra oldukları için hizmet alamadıklarını iddia eden mezra sakinleri mezraya hizmet gelene kadar ve köy statüsüne geçene kadar oy kullanmayacaklarını ifade etti.  

“SEÇİM GÜNÜ OKULUN ÖNÜNE TOPLANIP SEÇİMİ BOYKOT EDECEĞİZ”

Açıklamayı mezra adına okuyan Adem Kahraman açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“ Şuan ki mevcut seçimde 137 seçmenin oy kâğıdı gelmiş fakat biz oy kullanmayacağız. Seçim günü okulun önüne toplanıp seçimi boykot edeceğiz. Şartlarımız yerine getirilene kadar oy kullanmayacağız. Şartlarımız çok ağır şartlar değil. Bizim köyümüz diğer köylerden 7,8 kilometre uzaklıkta biz mezramızın köy yapılmasını istiyoruz”

"MEZRAMIZDA BİRÇOK SORUN VAR"

Mezralarında sorunların bitmediğini ifade eden mezra sakini Hamit Doğan ise, “ Suyumuz yok, yolumuz yok, elektriğimiz sürekli arızalanıyor. Baz istasyonumuz olmadığı için telefonlarımız çekmiyor. Bizim sadece bir sorunumuz yok, birden çok sorunumuz var. Devlet bize yardım etsin. Halimize çare bulsun. Yoksa köyü terk etmek zorunda kalacağız. Biz de insanız. Devletimiz sadece şehirdeki vatandaşa bakmasın. Bize de baksın. 15 gün sonra seçim var, oyuma talipler ama mezramıza herhangi bir hizmet yapılmadığı için kullanmayacağız" şeklinde konuştu. Yuksekovahalkinsesi

Köy4 860X505Köy3 860X505Köy2 860X505Köy1 860X505