Twitter’dan anket: Dünya liderleri ne zaman ve nasıl yasaklanmalı?

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Twitter’dan anket: Dünya liderleri ne zaman ve nasıl yasaklanmalı?
Abone ol
Sosyal medya platformu Twitter, dünya liderlerini ne zaman ve nasıl yasaklaması gerektiği konusunda kamuoyu görüşüne başvuracağını duyurdu.

Sosyal medya platformu, "politikacıların olağan Twitter kurallarına tabi olması ve bunları ihlal ederlerse hangi yaptırımların uygulanması gerektiğini" öğrenmek için kullanıcılarla 19 Mart'ta bir anket yapacağını açıkladı. Anket, 12 Nisan'da saat 17:00'da kapanacak.

Yeni politika hakkında insan hakları uzmanları, sivil toplum ve akademisyenlere danışma sürecinde olduğunu hatırlatan Twitter, devlet başkanlarının diğer kullanıcılarla aynı kurallara tabi tutulması gerekip gerekmediğini değerlendirdiğini kaydetti.

Twitter ve Facebook dahil olmak üzere sosyal medya platformları, özellikle eski ABD Başkanı Donald Trump’ın Kongre binasındaki 6 Ocak isyanında "şiddeti kışkırtmasından" sonra, politikacıların ve hükümet yetkililerinin hesaplarını değerlendirmeleri açısından incelemeye alındı.

Bu arada ocak ayında Trump'ı süresiz olarak askıya alan Facebook, bağımsız gözetim kurulundan yasağın devam edip etmeyeceğine karar vermesini istedi.

 


Biden’dan BMGK’ya: Bölgesel krizlerde atım atınÖnceki Haber

Biden’dan BMGK’ya: Bölgesel krizlerde at...

200’e yakın kurum ve kuruluştan HDP açıklamasıSonraki Haber

200’e yakın kurum ve kuruluştan HDP açık...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar