Türk-İş Başkanı Ergün Atalay'dan asgari ücret değerlendirmesi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Türk-İş Başkanı Ergün Atalay'dan asgari ücret değerlendirmesi
Abone ol
Türk-İş Başkanı Ergün Atalay, asgari ücrete zammın ardından birçok kaleme zam yapıldığını belirterek şimdiden rakam konuşmak istemediğini söyledi.

Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş) Başkanı Ergün Atalay, dün Soma'da can veren 301 madencinin defnedildiği mezarlığı ziyaret etti. Gazetecilere açıklamasında asgari ücrete değinen Atalay, yüzde 27'lik vergi dilimine daha önce altı ayda girilirken artık nisanda girildiğini, vergiyle ilgili düzenleme yapılması gerektiğini ifade etti.

 Atalay, Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nda işçilerin masada olacağını belirterek "Onlar bu parayla nasıl geçiremediklerini anlatacaklar. Yaşayan bizzat orada oturacak. Kadın da olacak erkek de olacak" dedi.

Atalay şöyle devam etti: "Asgari ücret çıktığında maalesef ülkemizde ete, süte, kiraya her şey, her yere zam geliyor. Şu anda asgari ücrete 'Evet' desen, imzalasan şubatın 1'inde olacak asgari ücret maaşı. Şu anda şubatın 1'ine 2,5 ay bir zaman var. O zamana kadar zaman olduğu için konuşmanın bir anlamı yok. Zamanında konuşmak lazım." DUVAR

Anahtar Kelimeler:
NASA’da görevli Hakkari'de halkla buluşacak!Önceki Haber

NASA’da görevli Hakkari'de halkla buluşa...

30 Kasım son gün.. Ödeme yapılmazsa cezalar katlanıyorSonraki Haber

30 Kasım son gün.. Ödeme yapılmazsa ceza...

Yorum Yazın

Tiktok takipçi hilesi

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar