TDP'den istifa eden gençlik kolları başkanı: Genel merkezde darp edildim

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
TDP'den istifa eden gençlik kolları başkanı: Genel merkezde darp edildim
Abone ol
Onurcan Yazıcı, Mustafa Sarıgül'ün parti içindeki mafya tipi oluşamlara izin verdiğini açıkladı.

Türkiye Değişim Partisi Gençlik Kolları Genel Başkanlığı’ndan ve üyeliğinden istifa ettiğini duyuran Onurcan Yazıcı, parti içi mafya gruplarının olduğunu belirterek genel merkezde darp edildiğini söyledi.

Duvar'daki habere göre, Türkiye Değişim Partisi Gençlik Kolları Genel Başkanlığı görevinden 10 gün önce istifa eden Onurcan Yazıcı, bugün yaptığı basın toplantısında partisinden de istifa ettiğini duyurdu.

Yazıcı istifa nedeni olarak parti içinde oluşan mafya grupları tarafından tehdit ve darp edilmesini gösterdi.

‘PARTİ İÇERİSİNDE MAFYA OLUŞUMU VAR’

Türkiye Değişim Partisi Gençlik Kolları Kurucu Genel Başkanı avukat Onurcan Yazıcı, bugün bir basın toplantısı düzenledi.  Yaklaşık bir yıl önce “değişim” diyerek demokrasiye inanarak, yola çıktıklarını, ancak yaşanan son gelişmelerle bunun Türkiye Değişim Partisi çatısı altında mümkün olamayacağını gördüklerini ifade etti.

Dün toplanan olağanüstü MYK toplantısında alınan ve katılım yeterliliği açısından hukuka aykırı olan bir kararla pazar günü yapılması planlanan Gençlik Kolları Kurultayı’nın belirsiz bir tarihe ertelendiğini anlatan Yazıcı, “Parti içinde demokrasiye inancı olmayanlar ve sandıktan istedikleri sonucu çıkaramayacak olanlar, hukuka aykırı olarak aldıkları kararı yayınlamaya dahi korkmuşlar, lüzumu halinde baskın bir seçim planlayarak parti içi demokrasiye gölge düşürmüşlerdir” dedi. Yazıcı, Türkiye Değişim Partisi Genel Merkezi’nde darp ve tehdit edildiğini ve bunu yargıya intikal ettirdiğini kaydetti.

Genel Başkan Mustafa Sarıgül’ün parti içerisindeki mafya oluşumlarına izin verdiğini öne süren Yazıcı, “Parti içi, mafya tipi oluşumlara izin vererek gençlik kolları genel başkanına hakaret edilmesine göz yumanlar, genel merkez binası içerisinde yine gençlik kolları genel başkanının tehdit edilerek darp edilmesi karşısında da sessiz kalmışlardır. Tüm bu yaşanılan olaylar, darp raporları ve karakol ifade tutanaklarıyla tarafımca yargıya intikal ettirilmiştir” dedi.

‘SARIGÜL, DARP FAİLLERİNİ MYK İLE ÖDÜLLENDİRDİ’

Parti Genel Başkanı Mustafa Sarıgül’ün omuz omuza yürüdüğü genç arkadaşlarına sahip çıkmadığını kaydeden Yazıcı son olarak şunları söyledi:

“Yaşanılan olayların faillerini ve azmettiricilerini, yeni yapılan MYK değişikliği ile görevlendirerek ödüllendirmiş ve maalesef parti yetkililerinin büyük bir kısmı da bu yaşanılanlara teslim olmuştur. Tüm bu olan bitenler neticesinde yaklaşık 10 gün önce yalnızca partideki görevimden istifa etmiş olsam da bugün itibariyle parti kurucu üyeliğimden de istifa ediyor, demokrasiye inananlar ve dik duruş sergileyenler adına kıvılcım olmaktan onur duyuyorum. Biz gençler olarak, demokrasiye inancı olan insanlarla mücadelemize devam edeceğiz.”


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
HDP'li Temel: Israrla kendi adayımızı çıkarma tutumumuz yokÖnceki Haber

HDP'li Temel: Israrla kendi adayımızı çı...

İBB, 12 milyonluk ihaleyi TÜGVA’cıya verdiSonraki Haber

İBB, 12 milyonluk ihaleyi TÜGVA’cıya ver...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar