STK'lar Zeydan'a ziyaret

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
STK'lar Zeydan'a ziyaret
Abone ol
Hakkari'deki Sivil Toplum Kuruluş Temsilcileri Pinyanişi Aşiret Lideri Zeydan'ı ziyaret etti

Hakkâri merkezde faaliyet yürüten MÜSİAD Hakkari Şube Başkanı Adnan Öveç, Türkiye Gençlik Vakfı  İl Başkanı Harun Aşan, Ensar Vakfı  Şube Başkanı İsmail Tunç, Hakkari Sanayi ve İşadamları Derneği Başkanı Veli Kaya, Sportif Faaliyetler Spor Kulübü Derneği Başkanı ve iş insanı Turan Şimşek  İş İnsanı Muhammet Ümit TÜGVA Yüksekova İlçe Teşkilat Başkanı Teoman Aydoğan ile STK yönetim kurulu üyelerinden oluşan heyet bu gün Pinyanişi Aşiret Lideri Ali İhsan Zeydan ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette Hakkari'nin  genel sorunları ve çözüm önerileri istişare edildi.
 
Aşiret lideri Zeydan bu görevi üstlenme ile  karşı karşıya kaldıkları sorumluluğun bilincinde olduğunu kendilerini ziyarete gelen STK ların üslendiği misyonun önemli olduğu birlikte devletine milletine hizmet etmekten gurur duyduğunu ifade etti.
 
Tügva il Başkanı Aşan ise Aşiret liderlerinin ilimizdeki tüm aşiretler için önemli olduğunu  Hakkari toplumun gelenek ve göreneklerini  topluma bu vesile ile entegre edilmesi durumunda toplumumun gelişeceği ve dezavantajlı kişilerin sayısının azalacağını ifade etti.

İstişarede Ensar Başkanı Tunç , Sanayici İşadamları Derneği Başkanı Veli Kaya ve Sportif Faaliyetler Spor kulübü Başkanı Şimşek toplumun ihtiyaçları  sorunları ve çözüm önerileri ile toplumun sosyal ve ekonomik gelişmeler konusunda bilgi alışverişinde bulundu.

Sıcak ve samimi bir ortamda gecen ziyaret  Hakkari için hep birlikte çalışma çağrısı ile tamamlandı.


Tekçe Yemekçilik Özel günlerinizde hizmetinizde Önceki Haber

Tekçe Yemekçilik Özel günlerinizde hizme...

Kulis: Yeni yasama dönemine MHP’den af hazırlığıSonraki Haber

Kulis: Yeni yasama dönemine MHP’den af h...

Haber Yorumları

 • Pinyanişî14-08-2022 20:27

  STK'ların görevi halkı bölmek ve kutuplaştırmaktan başka bir işe yaramayan ağalığı ve aşiretçiliği kutsayıp meşrulaştırmak mı?Bunlara STK temsilcileri demek de haramdır!

 • Mert14-08-2022 13:51

  Nedir yahu aşiret ve ağalık haberleriyle kalkıp oturuyoruz.Yeter yahu.

 • BİLİNÇLİ GENÇLİK14-08-2022 10:17

  Stk larda biat etmeye gittiler. bakın bu aşiretçiğin bölgede vazgeçilmez ve kutsal bir mekanizma haline getirilmesi beraberinde çok büyük acılar da getirecek. Şimdiden ayrışma, bölünme,kutuplaşma ve halkın birbirine ters bakması başladı. Bu bizden, bu bizden değil şeklinde ırkçılık kokan ve ÜSTÜN IRK temellerİ üzerinde kurulan her tür aşiretçiliğİ ve ağalığı reddeiyoruz.

 • UTKU14-08-2022 10:03

  Ağalığı parlatıp kutsallaştıranlara ve bu sistemi kurumsallaştırmaya çalışanlara STK denir mi? STK'ların görevi ırkçılık üzerinde kurulmayı hedefleyen aşiretçiliği meşrulaştırmak mı?

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar