Sağlık Bakanı Koca'dan Eris varyantı açıklaması: Eski günlere dönmek gibi bir durum asla söz konusu değil

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Sağlık Bakanı Koca'dan Eris varyantı açıklaması: Eski günlere dönmek gibi bir durum asla söz konusu değil
Abone ol
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüsün Eris varyantına ilişkin açıklamada bulundu. Koca, varyanta Türkiye'de henüz rastlanmadığını açıklarken "Vatandaşımız müsterih olsun eski günlere dönmek söz konusu değil" dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son dönemde bazı ülkelerde görülmeye başlanan Eris varyantının Türkiye'de henüz tespit edilmediğini açıkladı.

Türkiye'de tespit edilen varyantların hasta etme gücünün Omicron'dan yüksek olmadığını belirten Koca "Vatandaşımız müsterih olsun eski günlere dönmek söz konusu değil" dedi.

'YENİ BİR AŞILAMA DÖNEMİ SÖZ KONUSU DEĞİL'

Dün yapılan kabine toplantısının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Eris varyantına Türkiye'de henüz rastlanmadığını ve yeni bir aşılama dönemi olmayacağını vurgulayarak yurttaşların gripten korunur gibi bu hastalıktan da korunabileceğini söyledi:

"Vatandaşımız müsterih olsun. Şu an gördüğümüz hiçbir varyantın virülansı, yani hasta etme gücü, Omicrondan daha yüksek değil. Onun için asla endişeye mahal yok. Gripten nasıl korunuyorsak aynı şekilde korunacağız. Kalabalık ortamlarda yaşlı ve kronik hastalarımız gripten kendilerini nasıl korumaları gerekiyorsa aynı şekilde korumaya devam edecekler. Hastalık belirtisi olanların da maskesini takarak veya mümkün mertebe başkalarıyla teması en aza indirerek gündelik hayatlarına devam etmeliler. Yeni bir aşılama dönemi ise söz konusu değil."


Hakkari'de 11 yaşındaki çocuğa üç kişi tarafından cinsel saldırı: Zanlılar 8 ay sonra serbest kaldı, çocuk intihar ettiÖnceki Haber

Hakkari'de 11 yaşındaki çocuğa üç kişi t...

Ak Parti Hakkari il Başkanı'ndan 'Cinsel istismar' açıklamasıSonraki Haber

Ak Parti Hakkari il Başkanı'ndan 'Cinsel...

Yorum Yazın

Tiktok takipçi hilesi

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar