Rusya'dan Türkiye'ye itidal çağrısı: Aşırı askeri güç kullanmaktan kaçının

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Rusya'dan Türkiye'ye itidal çağrısı: Aşırı askeri güç kullanmaktan kaçının
Abone ol
Rusya'dan, Rojava ve Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi'ndeki hava saldırıları konusunda Türkiye'ye itidal çağrısı geldi. Putin'in özel Suriye temsilcisi, Ankara'ya "aşırı askeri güç kullanmaktan" kaçınma çağrısında bulundu.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Suriye Özel Temsilcisi Aleksandr Lavrentyev, Türkiye'yi Suriye'de 'aşırı askeri güç' kullanmaktan kaçınmaya ve itidal göstermeye çağırdı.

RIA ajansının haberine göre, Rus yetkili Türkiye'ye gerilimi tırmandırmaktan kaçınma çağrısı yaptı.

Suriye'de barış için devam eden Astana görüşmelerinin 19'uncu turu öncesinde konuşan Lavrentyev, "Türk meslektaşlarımıza, sadece Suriye'nin kuzey ve kuzeydoğu bölgelerinde değil, bütün bölgede gerilimin tırmanmasını engellemek için belirli bir itidal gösterme çağrısında bulunuyoruz" dedi.

'BİZE ÖNCEDEN BİLGİ VERİLMEDİ'

Türkiye'nin Rojava ve Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi'nde düzenlediği hava saldırıları konusunda kendilerine önceden bilgi vermediğini söyleyen Lavrentyev, "Türk ortaklarımızı, Suriye topraklarında aşırı güç kullanımından kaçınmaya ikna etmeyi umuyoruz" diye konuştu.

'KÜRT MESELESİNE ÇÖZÜM BULUNMASI İÇİN...'

Lavrantyev, "Rusya'nın Kürt meselesine barışçıl bir çözüm bulunması için ilgili taraflarla birlikte çalışacağını" söyledi.

ABD'YE ÇEKİLME ÇAĞRISI

Rus yetkili, "ABD'nin Suriye'nin kuzeydoğusundan çekilmesinin, durumun istikrar kazanmasına katkıda bulunacağı" yorumunu da yaptı. (DIŞ HABERLER)


WHO: En az 2 milyon Ukraynalı kışın göç edecekÖnceki Haber

WHO: En az 2 milyon Ukraynalı kışın göç...

Washington'dan Ankara'ya uyarı: Suriye'deki durumu istikrarsızlaştıracak her tür askeri eyleme karşıyızSonraki Haber

Washington'dan Ankara'ya uyarı: Suriye'd...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar