Nebati: EYT tazminatları için işverenlere kredi verilecek

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Nebati: EYT tazminatları için işverenlere kredi verilecek
Abone ol
Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, EYT kapsamında doğacak tazminat hakları için işverenlere kredi desteği sağlayacaklarını duyurdu. Nebati, bakanlığın hazırlıklara başladığını söyledi.

Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) düzenlemesi henüz yürürlüğe girmeden, işverenlerin üç talebi de hükümet tarafından kabul edildi. Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Başkanı Burak Akkol dün yaptığı açıklamada; emekli olup da çalışmaya devam edenlerin SGK prim farkının giderilmesi, tazminatlar için Kredi Garanti Fonu'ndan (KGF) destek sağlanması ve planlama dahilinde emekli olunması taleplerinin Çalışma Bakanlığı tarafından kabul edildiğini duyurdu.

Bu gelişmenin ardından Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, işverenlere kredi desteği için çalışma başlatıldığını duyurdu. Nebati, sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

"Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) ile ilgili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımız tarafından çalışmalar yapılmaktadır. Bu çerçevede, işverenlerimizin karşılaşacağı kıdem tazminatı yükünü, uygun finansman koşullarıyla Hazine destekli KGF kefaleti ile karşılayabilecekleri bir kredi paketi konusunda Hazine ve Maliye Bakanlığımızca hazırlıklar başlatılmıştır." (EKONOMİ SERVİSİ)


Ukrayna ilk kez yüksek sayı verdi: 10 ile 13 bin arasında asker kaybımız varÖnceki Haber

Ukrayna ilk kez yüksek sayı verdi: 10 il...

Hakkari Gelecek Partisinde üye katılım töreniSonraki Haber

Hakkari Gelecek Partisinde üye katılım t...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar