Mithat Sancar Konya’da: Halk ekonomik krizden bunaldı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Mithat Sancar Konya’da: Halk ekonomik krizden bunaldı
Abone ol
Halk buluşmasının sürdürüldüğü Kulu ilçesinde yoğun ilgi gören HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, ekonomik krizden dert yanan yurttaşlara, 'Çözüm biziz' mesajı verdi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, Konya’nın Kulu ve Cihanbeyli ilçelerinde halk buluşmaları gerçekleştiriyor. Sancar, beraberindeki HDP'li vekillerle birlikte, buluşmaların ilk durağı olan Kulu girişinde, HDP'lilerin geniş katılımlı araç konvoyuyla karşılandı. Sonrasından Atatürk Caddesi’nde esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi.

Esnaflarla sohbet eden Sancar’a ilgi oldukça yoğundu. Yüzlerce kişinin heyetle birlikte yürüdüğü ziyarete, yurttaşlar da balkonlarında alkışlarla destek verdi. “HDP halktır halk burada” sloganlarının atıldığı yürüyüş esnasında halk, “Sonuna kadar sizinleyiz” mesajı verdi. 


Sancar ile fotoğraf çektirenlerin arasında Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ve DEVA Partisi Kulu İlçe Başkanları da yer aldı. 

'ÇÖZÜM BİZ'İZ'

Halk pazarını ziyaret eden Sancar, çalışan çocuklarla bir süre sohbet etti. Çocuklar, tezgâhtan alışveriş yapan Sancar’a kavun ikram etti. Sancar’ın sorunlarını dinlediği Kulu esnafı, ekonomik krizden dert yanarken, Sancar, “Çözüm biziz” dedi.


‘HER ŞEY BERABER MÜMKÜN’

Sancar’ın ziyarette bulunduğu esnaflardan biri, HDP’ye güvendiklerini belirtirken, “Şartlar iyi değil, Allah izin verirse korkumuz yok. Yüreğimiz güçlü devam edeceğiz” dedi. Sancar ise “Her şey beraber mümkün” sözleriyle cevap verdi.

HALKIN GÜNDEMİ EKONOMİK KRİZ

Bir kahvehaneye çay içmek için oturan Sancar ve beraberindeki heyet, kahvehanede oturanlar ile konuştu. Tarım işçiliği yapan Mehmet Bulut, ekonomik krizden çok bunaldıklarını ifade ederken, Sancar ile bir süre ülke siyasetine dair konuştu. Sancar, işçinin kaldığı çadıra geleceğinin sözünü verdi.

Renkli görüntülerin açığa çıktığı Kulu ziyareti sonrası Sancar ve yurttaşların oluşturduğu araç konvoyu, Cihanbeyli’ye bağlı Yeniceoba Mahallesi’ne doğru yola çıktı. (MA)


Mahalle sakinlerinin doğalgaz isyanı Önceki Haber

Mahalle sakinlerinin doğalgaz isyanı 

İçişleri Bakanlığı, AKP'li Hilal Belediye Başkanı hakkında inceleme başlattıSonraki Haber

İçişleri Bakanlığı, AKP'li Hilal Belediy...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar