Millet İttifakı’nın aday kararı sonrası HDP’den ilk yorum

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Millet İttifakı’nın aday kararı sonrası HDP’den ilk yorum
Abone ol
HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, “Kendi adayımızı çıkarma konusunda çalışmalarımız devam ediyor. Bir yandan da elbette Altılı Masa’nın ortaya koyduğu iradeyi de izliyoruz, oradaki çalışmaları da izliyoruz” dedi.

HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, TELE1 ekranlarında Gökmen Karadağ’ın sunduğu Açıkça programına canlı bağlantıyla katıldı. Garo Paylan, Millet İttifakı’nın ortak cumhurbaşkanı adayı konusunda uzlaşması hakkında, kendi adaylarını çıkarma konusunda hazırlıklarının sürdüğünü fakat müzakere etmek üzere Millet İttifakı’nın ortaya koyduğu iradeyi de yakından takip ettiklerini söyledi.

Paylan şu ifadeleri kullandı:

“Kendi adayımızı çıkarma konusunda çalışmalarımız devam ediyor. Bir yandan da elbette Altılı Masa’nın ortaya koyduğu iradeyi de izliyoruz, oradaki çalışmaları da izliyoruz. Eğer deprem olmamış olsaydı biz adayımızı açıklamış ve çalışmalarımıza başlamış olacaktık. Ama adayımızı açıklamış olmamız da bir yandan müzakerelere kapalı olduğumuz anlamına gelmeyecekti. Şu anda pozisyonumuz devam ediyor. Yani kendi adayımızı açıklama konusunda çalışmalarımız devam ediyor ama bir yandan da dediğim gibi bir yandan da Altılı Masa’nın ortaya koyduğu iradeyi izliyoruz.”


Millet İttifakı ortak adayda uzlaştı! Aday Kemal KılıçdaroğduÖnceki Haber

Millet İttifakı ortak adayda uzlaştı! Ad...

EYT Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdiSonraki Haber

EYT Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlü...

Yorum Yazın

Tiktok takipçi hilesi

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar