Kılıçdaroğlu, HSK'ye seslendi: Ben sizin meşrebinizi, adaletsizliğinizi gayet iyi biliyorum

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Kılıçdaroğlu, HSK'ye seslendi: Ben sizin meşrebinizi, adaletsizliğinizi gayet iyi biliyorum
Abone ol
CHP lideri Kılıçdaroğlu, "HSK'de görevli olanlara sesleniyorum, size söylenmeyen bir sözü kimin talimatıyla bu söz bize söylendi diye üstlendiniz?" dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM'nin tatile girmesi nedeniyle, her hafta bir ilde yaptığı grup toplatısının bu haftaki adresi Elazığ oldu. CHP'li vekiller önümüzdeki hafta ise Tokat'ta olacak.

Elazığ'da gerçekleştirilen grup toplantısında konuşan Kılıçdaroğlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun yarın görülecek davasına ilişkin hakimlere seslenerek, “Ben sizin meşrebinizi gayet iyi biliyorum. Sizin adaletsizliğinizi de gayet iyi biliyorum. Aynı zarfın içine 4 tane pusula koyacaksın, biri doğru değil üçü doğru... Nerden biliyorsun? Onlara 'Bunu yapan hakim değil çetedir' dedim. Hakimi değiştiriyorlar. Buradan o hakime de sesleniyorum. Yargı için yüz karası olmak istemiyorsan vicdanına göre karar vereceksin, talimata göre değil. Bu konuda uzman raporu da var ama o hakimi değiştirdiler" ifadelerini kullandı.

‘BÜYÜK ARZUMUZ SORUNLARI ÇÖZMEKTİR’

Kılıçdaroğlu, “Türkiye'nin her tarafında dertler var. Hepimiz biliyoruz. Bu dertleri çözmek siyaset kurumunun görevidir. En büyük arzumuz bu sorunları çözmektir. Bugün Elazığlılara yarışır, depremde yıkılan bir okulun temelini attık. Bu okul Türkiye için bir ilktir. Kurdeleyi keseceğiz ve birlikte açacağız. O okulun kütüphanesi, spor salonu, çok güzel derslikleri, labaratuarları olacak. Evlatlarımız bilgi birikimine sahip olacaklar. Okulun açılışına bazıları gelmedi. Önemli olan Elazığlılardır bizim için. Her görüşten evlatlarımız o okulda okuyacak. Daha iki okul yapacağız Elazığ'da, Elazığlılara helal olsun diyorum” dedi.

‘TEFECİLERE DÜNYANIN FAİZİNİ VERİYORLAR’

Mazotu ÖTV’siz ve KDV’siz vereceğiz diyen Kılıçdaroğlu, "Elazığ'ın bir tarım, sanayi, turizm aynı zamanda lojistik bir kent olma konusunda da önemli bir avantajı vardır. Elazığlı çiftçinin çok mutlu olmadığını, büyük sıkıntılar çektiğini biliyorum. Bütün çiftçilere verdiğim sözü buradaki çiftçiler içinde verdim. Size mazotu yatlar hangi fiyattan kullanıyorsa, size mazotu ÖTV'siz ve KDV'siz vereceğiz. En ucuz mazotu bu ülkede çiftçi kullanacak. Tefecilere dünyanın faizini veriyorlar” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu konuşmasının devamında şunları söyledi:

“Diyorlar ya 'Biz faize karşıyız' buna inanmayın, hepsi hikaye. Bütçenin neredeyse yarısını o tefecilere ödüyorlar. Sizin oylarınızla iktidar olursak bir hafta içinde çiftçinin, esnafın aldıkları kredilerin faizlerini tak diye sileceğiz. Faizle mücadele böyle yapılır. Derdin mi var? Derdi çözmek Bay Kemal'in görevi olacak."

‘KAÇ HANENİN ELEKTRİĞİNİN KESİLDİĞİNİ GİZLİYORLAR’

"Bir Tarım Bakanı var Allah selamet versin, tarımı düzeltmek için Venezuela'ya gidiyor. Sen gel Elazığ'a. Buraya gelmez Venezuela'ya gider, hiç meraklanmayın Bay Kemal gelecektir. 'Borçlarımı ödemekte zorlanıyorum' diyenlerin oranı yüzde 77.3. AK Partililerde ise bu oran yüzde 70.1. MHP'li seçmenin yüzde 60.6'sı diyor. Bir vatandaş borcunu ödemekte zorlanıyorsa gıdadan kesiyorum demektir. Türkiye'yi bu girdaptan Allah'ın izniyle çıkaracağız.

‘SİYASET ZENGİNLEŞME ARACI OLMAKTAN ÇIKACAK’

Birileri sarayda oturur ama gerçeği görmez. Bu kardeşinizin görevi sarayda oturan o kişilerin sorununu çözmek değil. Benim görevim bu topraklarda yaşayan sade vatandaşın hakkını, hukukunu korumak, beklediği adaleti ona teslim etmektir. Siyaseti zenginleşme aracı olmaktan çıkarıp, halka hizmet amacı haline getirirseniz bu millet kurtulmuş olur. Bizim asıl hedefimiz bu. Bu milleti temiz siyaset yapanlara teslim etmektir.

Elektriğe bu yıl yüzde 95 ile yüzde 200 arası zam yapıldı. Doğalgaza yüzde 164. Memurun maaşı mı yüzde 164 arttı? Kimin geliri yüzde 164 arttı da bu kadar büyük yükü ailelere veriyorsunuz? Bir kadın evladını yatağa aç yatırıyorsa o annenin acısını kim bilebilir? Ben elektrik parasını ödemedim niçin? Benim elektriğimi de kessinler, elektriği kesilen 3 milyon 400 bin kişinin derdi dile gelsin diye. O aileler fakir aileler ödeyemiyor, gelip elektriğini kesiyorlar. Bu insanlar nasıl ısınacak? Bunlar dertlerini anlatamazlar, medyanın önüne çıkamazlar. Benim elektriğim kesilsin bir hafta ödemeyeceğim dedim. Kesilen evlere gittim. Şimdi kaç hanenin elektriği kesildi gizliyorlar. Tam 9 aydır milletvekillerimiz soruyor. Tık yok, cevap vermiyorlar."

'VİCDANINA GÖRE KARAR VERECEKSİN, TALİMATA GÖRE DEĞİL'

Devletin dini adalettir. Yüce yaradan kainatı bile adalet üzerine kurmuştur. Siz adalet dağıtan kişiye eğer yönlendiriyorsunuz, talimatıma göre karar versin diyorsanız adaleti yönetiyorsunuz demektir. Önlerinde büyük bir engel var. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu... 'Nasıl yetkilerini elinden alırız' bütün çaba bunun üzerine kuruluyor. HSK'da görevli olanlara sesleniyorum. Size söylenmeyen bir sözü kimin talimatıyla üstlendiniz? Ben sizin meşrebinizi gayet iyi biliyorum. Sizin adaletsizliğinizi de gayet iyi biliyorum. Aynı zarfın içine 4 tane pusula koyacaksın, biri doğru değil üçü doğru... Nerden biliyorsun? Onlara 'Bunu yapan hakim değil çetedir' dedim. Hakimi değiştiriyorlar. Buradan o hakime de sesleniyorum. Yargı için yüz karası olmak istemiyorsan vicdanına göre karar vereceksin, talimata göre değil. Bu konuda uzman raporu da var ama o hakimi değiştirdiler.

BUNLARI YAPANLAR HAKİM DEĞİL, ÇETEDİR’

"HSK'da görevli olanlara sesleniyorum size söylenmeyen bir sözü kimin talimatıyla bu söz bize söylendi diye üstlendiniz? Ben sizin meşrebinizi adaletsizliğinizi gayet iyi biliyorum. Aynı zarfın içine 4 tane oy pusulası koyacaksın efendim biri doğru değil üçü doğru. Nereden biliyorsun? Onlara dedim ki bunları yapanlar hakim değil çetedir."

‘TEFECİLERLE, UYUŞTURUCU BARONLARIYLA BEŞLİ ÇETELERLE İŞİM YOK’

Faize karşıyız diyorlardı. Bu yılın ilk 8 ayında bütçeden KKM dahil ödenen faiz 250 milyar lira. Peki çiftçiye ilk 8 ayda verilen ne, 25 milyar lira. Esnafa 6 milyar lira veriyorsun! Benim tefecilerle, uyuşturucu baronlarıyla beşli çetelerle işim yok. Benim tek işim var bu ülkede alın teri döken herkesin hakkını teslim etmek. Malı götürenleri asla ama asla affetmeyeceğim."

Elazığlıların bir özelliği var; koşulsuz bir şekilde iktidar partisine destek verdiler. Son seçimlerde bir milletvekili çıkardık. İktidara bu kadar destek veren, bütün belediye başkanlıklarını alan bir iktidar 20 yıldır Elazığ'a bir bakanlık vermedi. Tek bir bakanlık bile vermedi. Sözümdür, Bay Kemal'in sözüdür. Allah nasip eder Elazığlıların da oylarıyla iktidar olduğumuzda Elazığ'a bir bakanlık vereceğim."

'AFİŞ' TEPKİSİ

"Birileri kendilerini Elazığlıların yerine koyup, o pankartları asıyorlar oralara. Sırf kışkırtmak için. Ya ayrımcılıktan kavgadan bu ülkeyi bu hale getirmekten bıkmadınız mı ya! Altı lider bir araya gelerek tamamını çözeceğiz. Kavga mavga bunların hepsi fasa fiso. İnanmayın bunlara. Altı liderin tek hedefi var; bu ülkeye adaleti demokrasiyi getirmektir. Ve beraber başaracağız."


Mithat Sancar: Bu rejimi değiştirmek istiyoruzÖnceki Haber

Mithat Sancar: Bu rejimi değiştirmek ist...

Behmen Qubadi’dan İranlı sanatçılara eleştiriSonraki Haber

Behmen Qubadi’dan İranlı sanatçılara ele...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar