Irak Dışişleri: Türkiye ve İran'ın saldırıları uluslararası hukuka aykırı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Irak Dışişleri: Türkiye ve İran'ın saldırıları uluslararası hukuka aykırı
Abone ol
Irak Dışişleri, Türkiye ile İran'ın son iki günde Kürdistan Bölgesel Yönetimi'nde düzenlediği saldırılar hakkında yazılı açıklama yaptı: "İran ve Türkiye'nin Kürdistan bölgesine tekrar tekrar saldırılar düzenlemesi egemenlik ve uluslararası hukuk ihlali."

Irak Dışişleri Bakanlığı, Türkiye ve İran'ın Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi'nde düzenlediği hava saldırılarını kınadı. Bakanlık açıklamasında Ankara ve Tahran, "tekrarlanan saldırıları ile Irak'ın egemenliğini ihlal etmekle" suçlandı.

Yazılı açıklamada, Bağdat yönetiminin "İran'ın Kürdistan Bölgesel Yönetimi'ni insansız hava araçları ve füzelerle bombalamasını kategorik olarak reddettiği ve şiddetle kınadığı" vurgulandı.

Açıklamada, "İran ve Türk güçlerinin Kürdistan bölgesine tekrar tekrar füze ve insansız hava araçlarıyla saldırılar düzenlemesi Irak'ın egemenliğinin ve ülkeler arasındaki ilişkileri düzenleyen uluslararası sözleşmeler ile yasaların ihlalidir" denildi.

Bakanlık, Irak topraklarının "dış güçlerin ihtilaflarında bir hesaplaşma alanı haline gelmemesi" konusunda uyarıda bulundu. (DIŞ HABERLER)


Washington'dan Ankara'ya uyarı: Suriye'deki durumu istikrarsızlaştıracak her tür askeri eyleme karşıyızÖnceki Haber

Washington'dan Ankara'ya uyarı: Suriye'd...

İŞKUR'a 10 ilde operasyon: 35 kişi gözaltındaSonraki Haber

İŞKUR'a 10 ilde operasyon: 35 kişi gözal...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar