İmamoğlu: Siyasette kötü, zehirli dile son vereceğiz

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
İmamoğlu: Siyasette kötü, zehirli dile son vereceğiz
Abone ol
İBB Başkanı İmamoğlu, kötü dil kullanımının siyasette merkezi bir hal aldığına dikkat çekerek "Buna son vereceğiz" dedi: Geleceğini konuşacağız, aklı konuşacağız; bilimi, üretimi konuşacağız; kültürü, sanatı konuşacağız.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, siyasetçiler tarafından kullanılan hakaret içerikli söylemleri eleştirerek "Türkiye Cumhuriyeti tarihinde hiç böyle olmamıştı" dedi. İmamoğlu, "Benim duam genelde tutar ama bunlara tutmadı" diyerek toplumun karşısında kötü dil kullananları eleştirdi.

ANKA'da yer alan habere göre, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Karabük’te; Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse’yi ziyaret etti. Ziyaret öncesinde, belediye önünde kendisini bekleyen vatandaşlara seslenen İmamoğlu, burada dili kullanma ve üslubun önemine dikkat çekerek şöyle konuştu:

RELATED VİDEO
Play Video
"Kıymetli dostlarım, burada en güzel şey şu: Burada çok saygı değer hanımefendileri görüyorum, çok kıymetli beyefendileri görüyorum. Ama şunu söylemem lazım. Her gittiğim yerde pırıl pırıl, kalpleri cesur, beyinleri açık; fikri hür, vicdanı hür bir nesil olma yolunda pırlanta gibi gençlerimiz var burada.

'BENİ HER EVDE ÇOCUKLAR DİNLİYOR'

Mesele şu: Bugünkü konuşmalarımız bu çocuklarımız için. Ben yaptığım her konuşmamda itinalı hareket etmeye gayret ediyorum. Çünkü şöyle düşünüyorum: Beni her evde çocuklar dinliyor, gençler dinliyor, kadınlar dinliyor. Biz hepimiz öyle yetişmedik mi? Büyükler olarak çocukların yanında konuşmamıza dikkat etmiyor muyuz? Ya da çocuklar olarak büyüklerimizin bu itinayla bizi yetiştirdiklerini bilmiyor muyuz?

'KÖTÜ DİL SİYASETİN MERKEZİNE OTURMUŞ DURUMDA'

Ama kötü dil, zehirli dil siyasetin ana merkezine oturmuş durumda. Edilmedik laflar, atılmadık iftiralar ve fitne, fesat işleri açıkçası belki de Türkiye Cumhuriyeti tarihinde açık ara hiç böyle olmamıştı. Ancak milletimizin güzel bakışıyla buna son vereceğiz. Buna son vereceğiz ve insanlarımızın huzurunda, demokrasi kuralları çerçevesinde biz bu ülkenin geleceğini konuşacağız. Geleceğini konuşacağız, aklı konuşacağız; bilimi, üretimi konuşacağız; kültürü, sanatı konuşacağız, gençlerimizin geleceklerinden kaygı duymadıkları bir ortamı konuşacağız."

'BUNLARA BENİM DUAM TUTMADI'

"Keşke kötülükten kurtarabilseydim bunların kalplerini" diyen İmamoğlu şöyle devam etti:

Göreve geldiğim günden değil, daha öncesinden beri dua ediyorum. Diyorum ki o kalbi kötülükle bezenmiş olanlara Allah akıl versin diyorum. Allah şahittir ki, öyle bir inancım var, benim duam genelde tutar bunlara tutmadı. Bunlara benim duam tutmadı keşke tutsaydı. Keşke kötülükten kurtarsaydım bunların kalplerini. Ama olmadı."

'BAŞARDIK, YİNE BAŞARACAĞIZ'

Konuşmasında Altılı Masa'ya özenli çalışma ve süreci hızla toparlama konusunda çağrıda bulunan İmamoğlu şöyle konuştu:

"Altılı Masa'nın kıymetli liderleri, çok özenli çalışmalılar. Çok hızlı süreçleri toparlamalılar. Milleti bu coşkuyla hep birlikte yola çıkarmalılar. Hep birlikte, bir an önce. Sorumluluğumuz büyük. Yükümüz ağır. Milletimizin ne yazık ki son yıllarda sorunları çok daha fazla büyüdü. Vallahi de billahi de gençliğimiz var milletçe. Ve başardık, yine başaracağız. Bu milletin şunu bilmesi lazım: Bu cennet vatan hepimizin evi. 86 milyona yakın vatandaşımızın evi. Ne benim sizden bir gram hak fazlalığım, ne sizin benden… Hepimiz bu evin tapusuna eşit hissedarız. Eşitiz."

Altılı Masa'nın İYİ Parti ev sahipliğindeki toplantısı 26 Ocak'ta gerçekleşecek. Bu toplantıdan sonra masanın cumhurbaşkanı adayını açıklaması bekleniyor. 


Kürt Generali Şemseddin Şehit Mustafa ile söyleşiÖnceki Haber

Kürt Generali Şemseddin Şehit Mustafa il...

Ak ailesinden taziye teşekkür mesajıSonraki Haber

Ak ailesinden taziye teşekkür mesajı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar