İçişleri Bakanlığı, Ümit Özdağ hakkında suç duyurusunda bulundu

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
İçişleri Bakanlığı, Ümit Özdağ hakkında suç duyurusunda bulundu
Abone ol
İçişleri Bakanlığı, Ümit Özdağ hakkında suç duyurusunda bulundu

İçişleri Bakanlığı, sığınmacılara yönelik açıklamaları nedeniyle Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ hakkında suç duyurusunda bulundu.

İçişleri Bakanlığı Hukuk İşleri Genel Müdürlüğü ile Göç İdaresi Başkanlığı'nın suç duyurusu dilekçeleri, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Parlamenter Suçları Soruşturma Bürosu'na geldi. Özdağ'ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalarla birlikte yazılı ve görsel medyaya yansıyan beyanlarına da yer verilen dilekçelerde, sığınmacılar üzerinden toplumsal barış ve huzurun hedef alındığı belirtildi.

Bakanlığın gönderdiği dilekçelerde, Ümit Özdağ'ın açıklamalarının basın ve ifade özgürlüğü sınırlarını aştığı vurgulanarak, "Söz konusu açıklamalar, halkı yabancılara karşı kin ve tahrike yönlendirdiği, demokratik toplum gerekleriyle bağdaşmayan, kamu barışını, kamu düzenini ve kamu güvenliğini tehlikeye düşürecek mahiyette olduğu açıktır" denildi. 

Ayrıca dilekçede, Ümit Özdağ hakkında savcılık tarafından resen tespit edilecek suçlardan dava açılması talep edildi. (DHA)


Casuslukla suçlanan Metin Gürcan hakkında tahliye kararıÖnceki Haber

Casuslukla suçlanan Metin Gürcan hakkınd...

Hakkari'de mahsur kalan göçerler kurtarıldıSonraki Haber

Hakkari'de mahsur kalan göçerler kurtarı...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar