HATSO'dan Garanti Bankası açıklaması

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
HATSO'dan Garanti Bankası açıklaması
Abone ol
Hakkari Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı kapanması gündemde olan Garanti Bankası Şubesi'nin kapatılmaması çağrısı yaptı.

Hakkari'de 2013 yılında açılan Türkiye Garanti Bankası Hakkari Şubesi'nin kapatılması gündemdeki yerini korurken, Hakkari Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı 10 yıla yakın bir süredir faaliyette olan banka şubesinin kapatılmaması yönünde çağrı yaptı.

Odadan yapılan yazılı açıklamada, Garanti Bankası'nın 10 yıldır faaliyette bulunduğu belirtilerek, "İlimizde açılan özel bankalardan biri olan Garanti Bankası Şubesi yerelde hem istihdama katkı hem de iş dünyasına özveriyle hizmet sunmaya devam ederken son günlerde kapanmasının gündeme gelmesi bizleri derinden üzmüştür" denildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"İlimiz iki komşu ülke olan İran ve Irak'a açılan 3 sınır kapısı ile önemli bir stratejik konuma sahiptir. Her geçen gün sınır kapılarımızdan artan dış ticaret hacmi ve iki ülkeye ticari veya turizm amaçlı binlerce insanın yolcu giriş çıkışları bölgenin kalkınması, ticaretinin gün geçtikçe gelişmesi açısından önem arz etmektedir.

İlimizin genel nüfusunun hızla artması, genç nüfus oranının yüksek olması, TOBB tarafından modernize edilen ve aktif olan Esendere Sınır Kapısından ayrı, yolcu giriş çıkışlarına hizmet eden Üzümlü Sınır Kapısının kısa zamanda ulaşım, alt ve üst yapıları tamamlanarak ticarete açılacak olması ile Derecik Sınır Kapısının da aktifleşmesi gibi etkenler göz önüne alındığında, diğer özel bankaların da ilimizde şube açmaları beklenirken, Garanti Bankası üst yönetiminin böylesi talihsiz bir karardan dönmeleri yönünde, Hakkari Ticaret ve Sanayi Odası olarak girişimlerimizi hızlandırmış bulunmaktayız. Konuyu TOBB Başkanımız Sayın M.Rifat Hisarcıklıoğlu ile paylaşarak, Garanti Bankası Genel Müdürlüğü nezdinde de görüşülmesi hususunda gerekli yazışmaları başlattık. Banka şubesinin kapatılmaması için konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz."


Tahir Elçi davasında duruşmayı terk eden hakim ve heyet devam kararı aldıÖnceki Haber

Tahir Elçi davasında duruşmayı terk eden...

Mesrur Barzani: Kürdistan Bölgesi topraklarına saldırmak için çeşitli bahaneler uydurulduSonraki Haber

Mesrur Barzani: Kürdistan Bölgesi toprak...

Haber Yorumları

  • Bayram D24-11-2022 20:50

    İnşallah kapatılır. Servet bey zamanında benim garanti bankasında ekmek parası kazanmama engel olmuştu. Banka müdürü özgür ile yaptığı iş anlaşması üzerine garanti bankasına alınacak personellerin bir kaç ismini servet beyin vermesi sonucu benim yoklukta istanbula gidip mülakata katılıp ve mülakat sonucum başarılı geçmesine rağmen servetin belirlediği isimler garanti bankasına işe alınınca benim tüm çabam çöp olmuştu.mülakata hiç girmeyen kişiler işe alınmıştı.Ben hakkımı o konuda servet beye helal etmiyorum.

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar