Emekli Amiral Türker Ertürk: Demirtaş Türkiye için şans

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Emekli Amiral Türker Ertürk: Demirtaş Türkiye için şans
Abone ol
Emekli amiral Türker Ertürk, HDP’nin tutuklu eski eş genel başkanı Selahattin Demirtaş’ın Türkiye için bir şans olduğunu söyledi.

Emekli amiral Türker Ertürk, HDP’nin Türkiye partisi olma yolunda yöneticilerine büyük sorumluluk düştüğünü kaydederek, “Biz de onlara doğru adım atmalıyız ki onlar da Türkiye’nin partisi olma yolunda adım atsınlar” dedi.

Ertürk, Halk TV’de katıldığı programda Demirtaş’ın Türkiye için bir şans olduğunu, ‘HDP’nin Türkiye partisi olma yolunda’ büyük katkılarının olduğunu belirterek, ‘kendilerine’ düşen sorumluluğun da yerine getirilmesi gerektiğini aktardı.

'HDP'NİN TÜRKİYE PARTİSİ OLMASINI İSTİYORUZ'

Ertürk, şunları söyledi:

"Demirtaş’ın Türkiye için bir şans olduğunu düşünüyorum. Demirtaş niye şans Türkiye için, HDP’nin Türkiye’nin partisi olma yolunda ciddi hamleler yaptı. Bundan sonra da yapabilir, bunun emarelerini görüyorum. 

Biz halk olarak zaten HDP’nin Türkiye partisi olmasını istiyoruz. Tabii ki Demirtaş’a, HDP’nin yöneticilerine bu konuda büyük sorumluluklar düşüyor ama bize de düşüyor. Biz de onlara doğru adım atmalıyız ki onlar da Türkiye’nin partisi olma yolunda adım atsınlar. 

Ama AKP iktidarı bu şansı yok etmeye çalışıyor. Ne için? Çünkü bugün Kürt oyları üzerinde belirleyici olan Demirtaş. 

Ben bölgeyi gezerken bunu gözlemlemiş biri olarak söylüyorum, sadece okuduklarıma dayanarak değil. Seçim kazanabilmek için Öcalan’la, artık Kürt oylarında belirleyici olma özelliğini kaybetmiş Kandil’le, şimdi de PYD’yle, bir şekilde üçlü kıskaçla Demirtaş’ı itibarsızlaştırmaya çalışılıyor. Bir şekilde bu işe ABD’yi de dahil ederek Kürt oylarını mobilize etmeye çalışıyor."


Dünya Kupası'nda İran milli takımından protestoÖnceki Haber

Dünya Kupası'nda İran milli takımından p...

ABD Büyükelçiliği'nden Karkamış açıklaması: Güçlü bir şekilde kınıyoruzSonraki Haber

ABD Büyükelçiliği'nden Karkamış açıklama...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar