Cumartesi Anneleri'ne polis müdahalesi: Davanın avukatları, parti ve sendika üyeleri gözaltına alındı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Cumartesi Anneleri'ne polis müdahalesi: Davanın avukatları, parti ve sendika üyeleri gözaltına alındı
Abone ol
Cumartesi Anneleri davasının 5'inci duruşması öncesi yapılmak istenen basın açıklamasına polis müdahale etti. 14 kişi gözaltına alındı, görevi başındaki gazeteciler darp edildi.

Cumartesi Anneleri 700’üncü hafta eylemine yönelik polis müdahalesinde darp edilen ve aralarında kayıp yakınlarının da olduğu 46 kişi hakkında açılan davanın 5’inci duruşması bugün saat 12.30'da İstanbul Adliyesi 27’nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülüyor. 

Cumartesi Anneleri'nin çağrısıyla Çağlayan Adliyesi'nde br araya gelen yurttaş açıklama yapmak istedi. Polis, Kağıthane Kaymakamlığı'nın eylem ve etkinlik yasağı gerekçe göstererek açıklama yapılmasına izin vermedi ve yurttaşlar abluka altına alındı. Daha sonrasında da polis müdahalesi geldi. 

EN AZ 14 GÖZALTI

Polis saldırısında SOL Parti PM Üyesi Alper darp edilerek gözaltına alındı. Aralarında  DİSK Basın-İş Genel Başkanı Faruk Eren, avukat Meriç Eyüboğlu, avukat Efkan Bolaç, Uğur Tuncer, Yalçın Köse, Murat Akbaş, Ümit Sezer, Nevroz Tosun, Burcu Bingöllü'nün de olduğu 14 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlara ters kelepçe takıldı. 

GAZETECİLER DARP EDİLDİ

Müdahale sırasında görev başında olan gazeteciler de darp edildi. Artı TV muhabiri Meral Danyıldız polis şiddetine maruz kaldı. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Danyıldız suç duyurusunda bulunacağını belirtti. 


CHP'den tüm öğrencilere ve eğitimcilere 'ücretsiz yemek' için kanun teklifiÖnceki Haber

CHP'den tüm öğrencilere ve eğitimcilere...

Putin'in kısmi seferberlik açıklamasına dünyadan tepki yağdıSonraki Haber

Putin'in kısmi seferberlik açıklamasına...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar