Çankaya'da okullara seçim hazırlığı yazısı: Oy kullanabilme altyapısına dair bilgi istendi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Çankaya'da okullara seçim hazırlığı yazısı: Oy kullanabilme altyapısına dair bilgi istendi
Abone ol
Ankara'nın Çankaya ilçesinde 'Sandık Alanı İşlemleri' başlıklı yazıyla, engelli ve yaşlı yurttaşların oy kullanabilmesi için okulların altyapısı hakkında bilgi istendi.

Çankaya Milli Eğitim Müdürlüğü okullara “Sandık Alanı İşlemleri” konulu bir yazı gönderdi. Yazıda, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın talebi doğrultusunda engelli ve yaşlı yurttaşların oy kullanabilmesi için okulların altyapısı hakkında bilgi istendi.

20 Haziran 2022 tarihli yazıda, okulların seçimde engellilerin oy kullanmasına hazır olup olmadığı hakkında bilgi istendi. Çankaya 1. İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı’nın 16 Haziran 2022 tarihli yazısına dayanak gösterilerek, okullardan bilgi istenildiği belirtildi.

ANKA’dan Tamer Arda Erşin’in haberine göre Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürü Adına Şube Müdürü Şenay Serin tarafından gönderilen yazıda, şu ifadelere yer verildi:

“Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yapacağı planlama doğrultusunda engelli ve yaşlı seçmenlerin oy verme gününde sandık çevresine daha rahat erişimlerini sağlamak amacıyla yapılacak çalışmalarda kullanılmak üzere, sandık bölgelerinde bulunan binalarda zemin kat sandık sayısı ve bina asansör mevcudiyet bilgilerine ihtiyaç duymaktadır.

Müdürlüğümüz sınırlarında seçimlerde kullanılan ekteki listede isimleri belirtilen sandık alanı belirlenecek okullarda asansör olup olmadığı, varsa çalışır durumda olup olmadığının, ayrıca okul giriş katlarında derslik olup olmadığı ve engellilerin okullara giriş çıkışlarında merdivenlerin müsaitlik durumu hakkındaki bilgilerin ekteki tabloya eksiksiz girilerek, 24 Haziran 2022 Çarşamba günü mesai bitimine kadar müdürlüğümüz özel büro şubesine gönderilmesi önemle rica ederim.”

Yazıda, 24 Haziran Cuma gününe denk gelmesine karşın ‘çarşamba’ olarak yanlış verildiği, ancak evrak doğrulama sisteminde yazının 20 Haziran’da gönderildiği görüldü.


Ahmet Türk: Kürt halkının talepleri konusunda somut bazı çalışmalar, açıklamalar yapması lazımÖnceki Haber

Ahmet Türk: Kürt halkının talepleri konu...

HDP'li milletvekillerine ait dokunulmazlık dosyaları TBMM'deSonraki Haber

HDP'li milletvekillerine ait dokunulmazl...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar