Bursa'da bozkurt işaretiyle ‘Cumhurbaşkanı İmamoğlu’ sloganları

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Bursa'da bozkurt işaretiyle ‘Cumhurbaşkanı İmamoğlu’ sloganları
Abone ol
Ekrem İmamoğlu'nun, öldürülen eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş'in memleketi olan Bursa'daki ziyareti sırasında ‘Cumhurbaşkanı İmamoğlu’ sloganları atıldı. Bu sırada İmamoğlu ile el sıkışan bazı kişilerin bozkurt işareti yapması dikkat çekti.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Anadolu ziyaretinin ilk durağı Bursa oldu. CHP’li belediyelerin yanı sıra Osmangazi ilçesinde bulunan Tarihi Kapalıçarşı’da esnaf ziyareti gerçekleştiren İmamoğlu’na ilgi yoğundu.

Bursa turuna ilk olarak Gemlik ilçesinden başlayan İmamoğlu, ilçede halk buluşmasının ardından Celal Bayar anıtını ziyaret etti. Yoğun ilgiyle karşılanan İmamoğlu, saat 14.00’de Bursa’nın en kalabalık yerlerinden olan Kapalıçarşı’da esnaf ziyareti gerçekleştirdi. İmamoğlu’nu görmek isteyenler kalabalıktan yakınırken, “Cumhurbaşkanı İmamoğlu” sloganları attı. Bu sırada dikkat çeken bir ayrıntı da kameralara yansıdı.

RELATED VİDEO


Pause
Unmute
Remaining Time -0:27
Fullscreen
Öldürülen eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş'in memleketi olan Bursa'da, "Cumhurbaşkanı İmamoğlu" sloganları atıldığı sırada bir kişi önce İmamoğlu ile el sıkıştı. Ardından da uzun süre bozkurt işareti yaparak atılan ‘Cumhurbaşkanı İmamoğlu' sloganına eşlik etti.

‘İMAMOĞLU’NUN BURSA’DA İŞİ NE DİYENLER BENİ BURAYA ZORLA YOLLADI’

Kapalıçarşı’dan sora CHP’li Nilüfer Belediyesini ziyaret eden İBB Başkanı İmamoğlu, yaptığı konuşmada, “bizim iktidarımızda Bursa çok güzel olacak” dedi. Kendisini dinleyenlere ‘umutsuz’ olmayın mesajı veren İmamoğlu, “2023 yılında kişi başı milli geliri yukarı çıkarmayı konuşabilirdik” diyerek iktidarı eleştirdi:

“Ama yüzde 75'in mutlu olmadığı eğitimi, hakların kısıtlanmasını, insanların açlığını konuşuyoruz. Bu genç nüfusta üretimi konuşmuyoruz. Demokrasiyle buluşacağız. Adaleti silah olarak kullananlardan yargıyı adil bir düzleme getireceğiz. Hayallerimizin her birini hayata geçireceğiz. Biz bu güzel işleri, genç nüfus ile başaracağız. 3 milyonu aşan nüfusuyla umut kenti olmaya aday. Ama bu şehrin hakettiği değer, doğru yerde değil. Bursa'da 2023-2024'te hak ettiği yeri alacağını coşkuyla söylüyorum. ‘Ekrem İmamoğlu'nun Bursa'da işi ne’ diyecekler. Beni onlar zorla yolladı. Ama bu buluşmada temel amaç, ortaya koydukları haksızlığa ve hukuksuzluğa, demokrasiye verdikleri zarara karşı beni mecbur ettiler. Çünkü onlar, egemenlik kayıtsız şartsız milletindir' sözünü yok saydılar.

İmamoğlu’nun Bursa programı CHP’li başka bir belediye olan Mudanya ziyaretiyle son buldu.


Babacan'dan oy kullanma çağrısı: Bu ülkenin kaderi hepimizin elindeÖnceki Haber

Babacan'dan oy kullanma çağrısı: Bu ülke...

Güldür Güldür Bilal'in ninesinin torunuyla Kürtçe konuşması viral olduSonraki Haber

Güldür Güldür Bilal'in ninesinin torunuy...

Yorum Yazın

Tiktok takipçi hilesi

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar