Akşener'den Erdoğan'a adaylık tepkisi: Hukuku hava gazı haline getirdiler

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Akşener'den Erdoğan'a adaylık tepkisi: Hukuku hava gazı haline getirdiler
Abone ol
İYİ Parti lideri Akşener, Erdoğan'ın üçüncü kez aday olmasının hukuken mümkün olmadığını söyledi. Akşener, "Cumhurbaşkanı yine aday olarak, hukuku, yargıyı yeni baştan hava gazı hale getirerek başka bir düzeneğin içine girdiler" dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Türkiye'de 2017'de ucube sistemin hakim olduğunu ve tek adamlığın her şeyden üstün olduğu bir yönetim ile karşı karşıya kalındığını söyledi.

Ankara 3. Olağan İl Kongresi'nde konuşan Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın üçüncü kez cumhurbaşkanı adayı olamayacağını dile getirdi. Akşener'in konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

'KEŞKE HAKLI ÇIKMASAYDIK'

"Bu salonu şereflendiren herkes, 2017 referandumuna 'hayır' diyenlerdir. Bu salondaki herkes, demokrasiyi savunan, hiçbir belli kesimin baskınlığını istemeyenlerdir. Eğer 2010 referandumunda da insanlarımız kandırılmasaydı, 15 Temmuz kalkışması olmayacak, insanlarımız ölmeyecekti. Burayı şereflendirenler 2010'da nasıl demokrasinin, makulun, doğrunun yanında durup bedel ödediyse, 2017'de de öyle yapmıştır. Biz bunlara karşı çıktık, keşke haklı çıkmasaydık ama halı çıktık.

RELATED VİDEO
Play Video
Ondan sonra bu ülkede o ucube sistem, tek adamlık hakim oldu. O da yetmedi, 3. kez aday olması mümkün değilken Cumhurbaşkanı yine aday olarak, hukuku, yargıyı yeni baştan hava gazı hale getirerek başka bir düzeneğin içine girdiler. Liyakatin, bilmenin ve bu ülkeye bağlılığın önemli olmadığı, tek adamlığın her şeyden üstün olduğu bir yönetimle karşı karşıyayız.

Biz ferasetli, akla inanan insanlarız. Biz stratejiye inanırız. Yani 2012'den beri yapılan tüm itirazlara destek verip, partimiz bile daha yokken bireysel olarak sesimizi çıkardık. Ve haklı çıktık. Sonuç olarak İYİ Parti, tüm bu haklılığın sonunda ortaya çıkmıştır. İYİ Parti'nin kurucularının her birisinin, bir bütünlük içinde yan yana gelip bana da 'sen de düş önümüze yürü' dendiği, kimsenin kimseden üstün olmadığı bir ailedir İYİ Parti.

'İYİ PARTİ KAZAN KAZAN OYNAYAN BİR PARTİDİR'

Apar topar seçime gidildi 24 Haziran'da. Kılıçdaroğlu ile görüştüm, seçime girmek için 15 milletvekili bize yardıma geldi. Ondan sonra YSK bizim seçime girme kararımızı verirken nasıl verdi? Teşkilatlarını tamamlamış ve grubu olan bir siyasi parti diyerek verdi. Dolayısıyla 15 milletvekili arkadaşımızın hakarete uğramaması için o arkadaşlarımızın partilerine dönüşlerini sağladık. Ölene kadar da o arkadaşlarımıza minnettarız. Seçime beraber girdik ve yan yana gelemez diyenlerin iddiaları çürüdü. 4 parti girdik seçime. Birçok vekil kazandık bu beraberlikle. Ne diyorum yani? İYİ Parti 'kazan kazan' oynayan bir partidir. Menfaati için kıskançlık yapmadan çalışan partidir. Ve İYİ Parti Meclis'te dengeleri değiştirdi.

'ERDOĞAN ADINA ÇOK UTANIYORUM'

Şu salonu şereflendiren hiç kimsenin başörtüsü takan bir kadına karşı duruşu yoktur. Ama bir şey yaşadık. Yeniden başörtüsü meselesi ile ilgili bir düzenleme gündemde. Erdoğan adına çok utanıyorum. Kızlarını başörtüsü sebebiyle ABD'de okutan Erdoğan adına çok utanıyorum. Kadınların ne giyeceğini sorgulayamazsınız. Sana ne! Şimdi sayın Kılıçdaroğlu'nun attığı adımı gole çevireceğim diyorsanız, yazıktır. Bu sizin için gol olamaz kardeşim, eğer bu siz için golse batsın bu dünya! Kutuplaştırma ve kadınlar üzerinden gol, pas gibi sözlerle ilgili gerçekten midem kalkıyor.

'BİZ BU SEÇİMİ ALACAĞIZ'

Bu adaletsizliğin, haksızlığın kol gezdiği ucube sistemin değişmesi için 14 Mayıs'a kadar çalışacağız. Dün 5 çalıştıysam, bugün 1000 çalışacağım söz veriyorum. Ben başbakan olacağım, siz yapacaksınız. Bunların başörtüsüymüş falan umurunda değil. Sürtük dedi bize bu. Adamın şuuru altında hepimiz sürtükmüşüz. Seçimi almak zorundayız biz.

Biz İsveç'te kutsal kitabımız Kur'an-ı Kerim'i yakan politikacıya tepki göstermekle kalmadık, suç duyurusunda da bulunduk. AİHM'ye kadar gidecek bu iş. İsveç Dışişleri Bakanı açıklama yapmış, 'Temmuz ayına kadar NATO üyeliği talebimizi askıya aldık' diye. Bu benim aklıma Hollanda'yı getirdi. Hani portakalları kesmişlerdi hatırlıyor musunuz? Sonra da 2017 referandumu olmuştu. Bu kez öyle olmayacak. Siz kapı arkasından her şeyi yaptırabilirsiniz ama İYİ Parti'ye ve Akşener'e yaptıramazsınız. Alışıksınız değil mi arka kapılardan seçimlere müdahale etmeye, el sıkışmaya... Ama biz bu seçimi alacağız.

'EY ERDOĞAN, SİNAN ATEŞ'İN KATİLLERİNİ NİYE BULMUYORSUN?'

Sinan Ateş Ankara'nın göbeğinde katledildi. O günden beri katilleri ortaya çıkmadı. Ey Erdoğan, senin bir hareketinle her şey oluyor. Sinan Ateş'in katillerini niye bulmuyorsun? Hakim senin, polis senin, asker senin, MİT senin. Neden yapmıyorsun bir hareket? Dün Banuçiçek'in babasız ilk doğum günüydü. Allah korusun oğlun öldürülse, torunların bağırsa ne yaparsın Erdoğan? İşte o kızlar o durumda. 14 Mayıs'a kadar sana her konuşmam da soracağım katilleri. O çocukların sesi kesilene kadar. Bir daha Sinanların öldürülmemesi için İYİ Parti birinci parti çıkacak. Gıcık oluyorlar ya onları gıcık etmeye deva edeceğiz."


Bahçeli: Erdoğan'ın adaylığı anayasal ve meşrudurÖnceki Haber

Bahçeli: Erdoğan'ın adaylığı anayasal ve...

Sancar: HDP ağacı Demokratik Cumhuriyeti inşa edecekSonraki Haber

Sancar: HDP ağacı Demokratik Cumhuriyeti...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar