A Spor’da 'Amedspor' ismine sansür; ‘Diyarbakır’ denildi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
A Spor’da 'Amedspor' ismine sansür; ‘Diyarbakır’ denildi
Abone ol
A Spor’da yayınlanan yorum programında yorumcu Erman Toroğlu'nun Amedspor yerine “Diyarbakır” ismini kullanması dikkat çekti.

29 Ocak günü Diyarbakır Stadyumunda oynanacak Amedspor - Şanlıurfaspor maçına Ferhan Kestanoğlu verilmiş, Şanlıurfaspor’un yaptığı itirazlar sonucu değiştirilip yerine Ozan Ergün görevlendirilmişti.

 

A Spor kanalında Ender Bilgin ve Erman Toroğlu’nun sunduğu “90+1” programında yarın oynanacak maçın hakem değişikliği gündeme geldi.

 

Eski hakem yorumcu Erman Toroğlu, “Bugün enterasan haberler geldi bana. Urfa-Diyarbakır maçının hakemini değiştirmişler” dedi.

 

Ender Bilgin’in sebebini sorması üzerinde Toroğlu, “Sebep için açıklama yok. Diyarbakır’la Urfa’nın açıklamaları var. Federasyon bir açıklama yapmış mı diye sordum, hayır. Görevden aldık demişler, enterasan geldi bana” dedi.

 

Bilgin’in “bir açıklama olması gerekmez mi?” sorusuna Toroğlu yine, “Urfa ile Diyarbakır’ın var ama bizim şeyimizde değil o, başka taraftan veriyorlar. Enteresan işler oluyor ama bakalım” diye yanıt verdi.

 

20 haftanın geride kaldığı ligde, Şanlıurfaspor 38 puanla lider durumda. Erokspor ve Amedspor ise 37 puanla liderin hemen arkasında yer alıyor. Ligde şampiyon takım direkt bir üst ligde yükseliyor.

 

 

Amedspor: Maçımıza atanan hakem baskı sonucunda değiştirildi

 

Amedspor Kulübü’nden yapılan açıklamada, 29 Ocak 2023 tarihinde oynanacak olan Amedspor – Şanlıurfaspor maçına MHK tarafından atanan hakemin, Şanlıurfaspor kulübünün yaptığı açıklamalar ve “MHK’ye uyguladığı baskılar sonucunda” kaydedilmişti.

 

Hakemin değiştirilmesinin hakemleri zan altında bıraktığı belirtilen açıklamada, “Bu durum öncesinde ve sonrasında atanan hakemlerimizi hem de ülkemizde maç yöneten hakem camiamızı zan altında bırakmıştır” 


Biden: Adalet arayanlar şiddete ve yıkıma başvurmamalıÖnceki Haber

Biden: Adalet arayanlar şiddete ve yıkım...

Durankaya Belediyesi çalışmalara devam ediyorSonraki Haber

Durankaya Belediyesi çalışmalara devam e...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar