Fenerbahçe'de Ali Koç dönemine devam Fenerbahçe'de Ali Koç dönemine devam

 Faruk Ilgaz Tesisleri'nde gerçekleştirilecek olan Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu'nda konuşan Başkan Ali Koç, " Haziran ayında gerçekleştirilecek olan olağan genel kurulda aday olmayacağım" dedi. 

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, görevi bırakacağını duyurdu. Ali Koç "Haziran ayında yeni bir başkanımız ve yeni bir yönetimimiz olacak" dedi.

Suudi Arabistan'da oynanması planlanan Süper Kupa finalinin iptal edilmesi sonrası özellikle AKP'li gazeteci ve sosyal medya kullanıcılarının hedefi haline gelen Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, yeni dönemde aday olmayacağını açıkladı. Koç "Haziran ayında yeni bir başkan ve yönetim kurulu olacak. Bu kararımın Fenerbahçe'nin hayrına olduğuna inanın" dedi.

Kalamış'taki Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri'ndeki Yüksek Divan Kurulu toplantısında konuşan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'tan adaylık açıklaması geldi.

Koç, "Başkanlığımın devamına dair teveccühünüze teşekkür ederim. Onur duydum, gururlandım ancak Allah'ın izniyle haziran ayında yeni bir başkanımız ve yeni bir yönetimimiz olacak.Bu kararımın Fenerbahçe'nin hayrına olduğuna inanın" ifadelerini kullandı.

'SADETTİN SARAN DEVAM ETMEMİ İSTEDİ'

Koç sözlerini şöyle sürdürdü: ‘Şampiyonluğa giderken imza toplamak neyin nesi?’ deniyor. Sadettin Saran, benim bir dönem daha devam etmem gerektiğini ve kendisinin aday olmak istemediğini söyledi. Ben de devam etmeyi düşünmediğimi ve aday olmasının iyi olacağını söyledim. İmzayı toplamasının gerekli olduğunu biz söyledik."  Artıgerçek

Kaynak: igf