Akşener-Erdoğan Görüşmesi: Detaylar ve İddialar

Saray Görüşmesi Sonrası Açıklama Yapılmadı

Dervişoğlu "Türkiye'yi konuştular" derken, Altaylı Akşener'in oğluna büyükelçilik istediği iddialarının Ankara'da konuşulduğunu anlattı.

Hrant Dink Katili Ogün Samast Hakim Karşısında: Savcılık, Davanın Düşmesini İstiyor Hrant Dink Katili Ogün Samast Hakim Karşısında: Savcılık, Davanın Düşmesini İstiyor

Akşener Erdoğan İle Görüştü

Eski İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Saray'da bir araya geldi. 40 dakika süren görüşmenin içeriğine dair bir açıklama yapılmadı. İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu, kritik görüşme sonrası Akşener'in kendisini aradığını açıklarken, gazeteci Fatih Altaylı Akşener'in oğlu 'Fatih Akşener' için büyükelçilik istediğini kulislerini anlattı.

Genel Olarak Türkiye'yi Konuştular

Erdoğan - Akşener'in görüşmesine ilişkin Halk TV'de değerlendirmelerde bulunan İYİ Parti lideri Müsavat Dervişoğlu, görüşme sonrası Akşener'in kendisini aradığını açıkladı. Dervişoğlu, "Sayın Genel Başkanımız (Akşener), ziyaretten sonra telefonla beni aramak suretiyle bilgilendirdi. Genel olarak Türkiye'yi konuştuklarına dair birtakım ifadelerde bulundular. Onun dışında 'özel' diye tanımlanabilecek herhangi bir açıklama yapmadılar." diye konuştu. "Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Yardımcısı olacak" yönündeki iddialarla ilgili de konuşan Dervişoğlu, buna ihtimal vermediğini söyledi.

Altaylı'dan Büyükelçilik İddiası

Gazeteci Fatih Altaylı Saray'daki görüşmenin içeriğine ilişkin 'büyükelçilik' ve 'Fatih Akşener' iddiası geldi. YouTube'daki kanalında değerlendirmelerde bulunan Altaylı, Akşener'in oğlu Fatih Akşener'in büyükelçi olacağı iddialarının Ankara'da konuşulduğunu açıkladı;

"Ankara'da konuşulan şu. Doğru mudur değil midir bilmem. Meral Akşener'in bir aile ferdinin büyükelçilikle ödüllendirilmesi için... Belki de böyle demek doğru olmadı ama. Ailesinden bir kişi, bir yere büyükelçi tayin edilmesini istiyormuş. Bununla ilgili bir kaç ay içinde daha önce de bazı girişimler olmuş. Bununla ilgili bir görüşme olduğu söyleniyor. Bunu da galiba Aytun Çıray da dile getirdi. Zannederim ki oğlu için istiyorlar. Hatta konuşulan şu; işte oğlu Fatih Akşener Galatasaray Lisesi mezunu. Onun için Paris büyükelçiliği gibi dedikodular varmış Ankara'da. Ben de dedim ki Paris olmaz, Paris'i vermezler. Fransızca konuşulan Senegal ve Cezayir gibi yerler olabilir ama Paris ciddi bir yerdir, vermezler. Biliyorsun AK Parti, büyükelçiliği kendisine destek verenler ödül gibi rüşvet gibi dağıtmaya başladı. Çok da büyükelçilik verdi böyle"

Kaynak: Artıgerçek