Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesindeki İl Özel İdaresi ekipleri, kar kalınlığının yer yer 3 metreyi geçtiği yolları açmak için çalışmalarını sürdürüyor. Ancak, iş makineleri ile ilerlemekte güçlük çekiyorlar.

Faraşin Yaylası'ndaki 6 Aile İçin Çalışmalar Devam Ediyor

Yeşilöz köyü Faraşin Yaylası'nda kalan 6 ailenin kullanmakta olduğu 45 kilometrelik yolun açılması için İl Özel İdaresi ekipleri seferber oldu. 2235 rakımlı yaylada kar kalınlığının yer yer 3 metreye kadar çıktığı belirtilirken, ekipler iki dozerle yol açmaya çalıştı. Ancak, tipi nedeniyle ilerlemekte güçlük çekiyorlar ve 10 gün sonra köye ulaşabildiler.

Ağır iş makineleriyle yolları açmaya çalışan ekipler, yaz aylarında binlerce göçeri ağırlayan Faraşin Yaylası'nda kış aylarında kalan 6 aile için devletin bütün imkanlarını seferber ettiğini belirtiyor.

Dozer Operatörü İrfan Cin'in Açıklamaları

Dozer operatörü İrfan Cin, Kaymakam Kemal Ülkü ve şef Cihat Akdağ'ın talimatlarıyla ilçeye 45 kilometre uzaklıkta bulunan köyün yolunu açmaya çalıştıklarını söyledi. Günlerdir çalışmalarının devam ettiğini belirten Cin, kar ve tipi nedeniyle yavaş ilerlediklerini kaydetti.

Hakkari AK Parti'den "27 Mayıs'taki demokrasiye darbe" açıklaması Hakkari AK Parti'den "27 Mayıs'taki demokrasiye darbe" açıklaması

Görüldüğü gibi, Beytüşşebap ilçesindeki karla mücadele çalışmaları hala devam ediyor ve ekipler, zorlu hava koşullarına rağmen köylere ulaşabilmek için büyük çaba harcıyor.