Kamuda Tasarruf Yasa Tasarısı Meclis'ten Geçti: 1 Ocak'ta Yürürlüğe Girecek Kamuda Tasarruf Yasa Tasarısı Meclis'ten Geçti: 1 Ocak'ta Yürürlüğe Girecek

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, videokonferans aracılığıyla AK Parti teşkilatları ile bayramlaştı.

İsrail'in Gazze Şeridi'ne saldırılarına değinen Erdoğan, "İsrail yönetimini kalıcı ateşkese zorlamak amacıyla bu ülkeyle olan dış ticaret işlemlerimizi tamamen durdurduk. İnsani yardımlarımızı kesintisiz sürdürüyoruz. Gazze'ye en fazla yardımı malzemesi ulaştıran ülkeyiz. Filistin hükümeti ve Hamas'la diyaloğumuz güçlü bir şekilde devam ediyor. Filistin devletini tanıyan ülkelerin sayısının daha da artması için çalışıyoruz. Topraklarını savunan, hak ve hürriyetleri uğrunda ağır bedeller ödeyen Filistinli kardeşlerimizin direnişinin zafere ulaşması için elimizden geleni yapıyoruz" diye konuştu.

'KİBRİ, HOŞGÖRÜSÜZLÜĞÜ, KIRICILIĞI ASLA YANIMIZA YAKLAŞTIRMADIK'

"Bayram dayanışmadır, bayram muhabbetimizi güçlendirmektir" diyen Erdoğan, "Bu mübarek günde 85 milyonun dayanışmayı yüceltmesini, insanlarımız arasında dostluğun, kardeşliğin çok sağlam bir şekilde tesis edilmesini can-ı gönülden arzu ediyoruz. Bayram hepimize nasıl ortak bir sevinci yaşatıyorsa, yılın diğer günlerinde de bu ortaklığı yaşatmamız, güçlendirmemiz gerekiyor. Kibri, hoşgörüsüzlüğü, tahkiri, kırıcılığı asla yanımıza yaklaştırmadık. Yıkıcı değil yapıcı olmaya itina gösterdik" ifadelerini kullandı.

'HİÇBİR ZAMAN GERİLİM, KAVGA, MÜNAKAŞA PEŞİNDE OLMADIK'

Kavga peşinde olmadıkların söyleyen Erdoğan, "Şunu çok net ifade etmek isterim: Biz gerilim, kavga, münakaşa peşinde hiçbir zaman olmadık, bugün de değiliz. Biz kırmanın, dökmenin ayrıştırmanın tarafında olmadık, bugün de değiliz. Bütün Türkiye'yi kardeş olarak görüyor ve her insanımızı bağrımıza basıyoruz. Önümüzdeki seçimsiz 4 yılı büyük hizmetlerle, Türkiye Yüzyılı'na yaraşır eserlerle, her alandaki dev projelerle ve reformlarla dolu dolu geçirerek, bir tek günün bile heba olmasına fırsat vermeyeceğiz" dedi.

'YILIN İKİNCİ YARISINDAN İTİBAREN ENFLASYONDA DAHA MOTİVE EDİCİ HABERLER ALACAĞIZ'

Enflasyonun düşeceği vaadinde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Son 1 yıldır kararlılıkla uyguladığımız ekonomi programımız, hedeflerimiz ve öngörülerimiz doğrultusunda olumlu mecrada ilerliyor. Üretim, ihracat ve istihdam alanlarında çok iyi bir yerdeyiz. Yılın ikinci yarısından itibaren enflasyonda daha motive edici haberler almaya başlayacağız. Deprem bölgesinde her aya 10-15 bin konut tamamlayarak, kardeşlerimizi peyderpey yeni yuvalarına kavuşturuyoruz. Yıl sonuna kadar hedefimiz 200 bin konutun inşasını bitirip hak sahiplerine teslim etmektir" şeklinde konuştu.

'MUHALEFETİN, BU SİYASET ANLAYIŞINI SÜRATLE TERK ETMESİ ŞART'

Muhalefeti "yıkıcı ve provokatif bir dil kullanmak"la suçlayan Erdoğan, şöyle devam etti:

"Ülkemizin etrafı ateş çemberiyle sarılmışken, sınırımızın ötesinde teröristler yuvalanmışken, dünya büyük bir belirsizlikten geçerken lüzumsuz tartışmalarla harcayacak tek bir anımız dahi bulunmuyor. Türkiye'nin seçimler sebebiyle oluşan gerilimli atmosferi süratle geride bırakıp, geleceğe odaklanması gerektiğine inanıyoruz. Siyasetin partiler arasında süregiden bir yıpratma savaş olarak algılanmasının mutlaka önüne geçmeliyiz. Bunun için muhalefetin haksız ithamlarla, iftiralarla siyasi nezakete sığmayan suçlayıcı ifadelerle siyaset yapma anlayışını süratle terk etmesi şarttır. Muhalefet cenahında yıkıcı ve provokatif bir dil yerine artık farklı üslubun, yapıcı, olumlu, birleştiren bir tutumun hakim olmasının vakti çoktan gelmiştir."

'İTTİFAKIMIZIN SURLARINDA GEDİK AÇILMASINA FIRSAT VERMEYECEĞİZ'

MHP ile kurdukları Cumhur İttifakı'nın "surlarında gedik açmak" isteyenlerin olduğunu söyleyen Erdoğan, "Cumhur İttifakı, 85 milyonun birliğinin, dirliğinin ve kardeşliğinin teminatıdır. İttifakımız ne kadar güçlü olursa, Türkiye de o derece güvende olacaktır. Bunun için fitne kazanı kaynatanların oyunlarına kesinlikle gelmeyeceğiz. Partimizin ve ittifakımızın surlarında gedik açılmasına fırsat vermeyeceğiz. Mücadelemizi saflarımızı daha da sıklaştırarak, dayanışmamızı güçlendirerek yürüteceğiz. Siz dava arkadaşlarıma güveniyorum" diye konuştu.

Kaynak: GazeteDuvar