Kürdistan Bölgesi Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Başkan Neçirvan Barzani, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı telefonla arayarak seçim başarısı dolayısıyla tebrik etti

Türkiye halkına ve hükümetine başarılar dileyen Barzani, Kürdistan Bölgesi'nin Türkiye ile her alanda ilişkilerini geliştirmeye hazır ve istekli olduğunu ifade etti.

Ülkesinin Irak ve Kürdistan Bölgesi ile ilişkilerini daha da güçlendirme arzusunda olduğunu yineleyen Erdoğan ise Neçirvan Barzani'yi Ankara'daki yemin törenine davet etti.

Görüşmede ayrıca bölgesel ve diğer ortak konular ele alındı.

Milli Eğitim Bakanı Tekin'den duyuru: 20 bin öğretmen ataması için ne zaman planlanıyor? Milli Eğitim Bakanı Tekin'den duyuru: 20 bin öğretmen ataması için ne zaman planlanıyor?

Türkiye Cumhurbaşkanlığı’ndan açıklama

Öte yandan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamada Başkan Neçirvan Barzani’nin telefonla aradığı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı seçim başarısı dolayısıyla tebrik ettiği belirtildi.

Açıklamaya göre, Barzani, görüşmede, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeniden cumhurbaşkanlığına seçilmesini kutlayarak, seçim sonuçlarının Türk halkı için hayırlı olmasını diledi.