Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan, ATO Congresium’da düzenlenen AK Parti 22. Kuruluş Yıldönümü Programı’na konuşma gerçekleştiriyor.

AKP'nin ülke için "umudun adı" olduğunu savunan Erdoğan şu sözlerle muhalefeti eleştirdi:

"AK Parti umutsuzluğun, belirsizliğin, yasakların karabasan gibi çöktüğü Türkiye'ye tıpkı bir güneş gibi doğmuş, umudun adı olmuştur.

'TEK PARTİ FAŞİZMİ'

Basın Özgürlüğü Günü'nde gazeteciler baskı altında Basın Özgürlüğü Günü'nde gazeteciler baskı altında

Son 22 yılda kalitemize uygun bir muhalefet bulamadık.

Her şeyi değiştirdik ancak ana muhalefet partisini tek parti faşizminin boyunduruğundan bir türlü kurtaramadık."

RELATED VİDEO
Pause
Unmute
Remaining Time -1:30
Fullscreen
CHP'ye oy verenlerin rahatsız olduğunu iddia eden Erdoğan yerel seçimler için yeniden destek istedi ve şu ifadeleri kullandı:

'BİRİNCİ SINIF DEMOKRASİ' İDDİASI

"Kılıçdaroğlu ve CHP'li oligarkların bu pişkinlikleri, bu arsızlıkları en fazla Gazi'nin hürmetine CHP'ye oy veren vatandaşlarımızı rahatsız etmektedir.
Cumhuriyetimizin 100'üncü yılında bu ülkeye, birinci sınıf demokrasi, birinci sınıf ekonomi ve birinci sınıf gelecek yakıştığına inanıyoruz.

Türkiye'nin, siyaset mühendisliği ürünü kurgulardan kurtulup, yerli ve milli eksende siyaset yapan bir muhalefete kavuşması, en büyük dileğimizdir."
Gelin, milletin tercihlerine saygı duymayan bu kifayetsiz muhterisleri siyasette tutmayalım. Eski Türkiye'nin bakiyesi bu arkaik ekibi, emekliye sevk edelim.
Cumhurbaşkanlığımızın ustalık döneminde daha müreffeh, itibarlı, güçlü ve huzurlu bir Türkiye'yi inşa ederek, milletimize olan sözümüzü yerine getireceğiz.


Mayıs seçimlerinde milli irade nasıl her oyunu bozduysa, 2024 Mart ayında yapılacak mahalli idareler seçimlerinde de millet yine geleceğine el koyacaktır."