Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, yerel seçim 48 gün kala ikinci seçim mitingini Tekirdağ'da düzenledi.

Hatay'da yerel yönetimin iktidarda olmaması nedeniyle hizmet gelmediği yönündeki sözleri tepki çeken Erdoğan, "Oy yoksa hizmet yok" tehdidini muhalefetin yaptığını iddia etti.

'TEKİRDAĞ'I İKNA ETMEKTE YETERSİZ KALDIK'

Erdoğan, Tekirdağ Hükümet Caddesi'nde mitingde şöyle konuştu:

Kendimizi ve projemizi Tekirdağlı kardeşlerimize tam olarak anlatamadık. Demek ki Tekirdağ'ı ikna etmekte yetersiz kaldık. Bu eksiğimizi 31 Mart seçimlerinde telafi etmeye var mıyız? Hata varsa düzeltecek, sıkıntı varsa giderecek, engeller varsa mutlaka aşacağız. Biz ayıran ve ayraştıran değil, birleştiren bir anlayışla siyaset yapıyoruz. Biz muhalefet gibi hatayı, kusuru, yanlışı, oy tercihinden dolayı seçmende değil daima kendimizde arıyoruz.

Bize oy versin ya da vermesin kullandığı oy ile demokrasimizin gücüne güç katan her bİr vatandaşımızın başımızın üzerinde yeri var.

'TIPIŞ TIPIŞ OYUNUZU VERECEKSİNİZ' GİBİ KİBİRLİ DİL OLMAZ

Bizde CHP gibi vatandaşa "Tıpış tıpış gideceksiniz oyunuzu vereceksiniz" gibi kibirli bir dil olamaz. Bizde "Oy yoksa hizmet yok" deyip milleti açık açık tehdit etmek olmaz.

Son seçim yenilgisinde de tüm faturayı Bay Kemal'e kestiler. Kendi partilerini yönetmeye yeterli görmediler. CHP'nin tarihi aynı zamanda milletin değerleriyle kavga etmenin tarihidir. Anadolu insanını hürmete layık bulmadılar.

Bunların millete ve milli iradeye saygıları yok. İnşallah 31 Mart'ta sandıkları patlatacağımıza inanıyorum. Bunlarda tek parti dönemine özlem var. Vatandaşa tepeden bakma var. Seçim meydanlarında tutamayacakları sözleri tutmak var.

Millet görev vermiş, yetki vermiş, imkan vermiş ama bunlar çıkıyor temel atmamakla asfalt dökmemekle yol yapmamakla övünebiliyor. CHP'nin idare ettiği illerimizde vatandaşlarımız bırakın vizyoner projelerle tanışmayı, klasik belediyecilik hizmetlerini bile almakta zorlanıyor.

AK Parti İçinden: Önce yukarıda oturanların değişmesi lazım AK Parti İçinden: Önce yukarıda oturanların değişmesi lazım

'İNŞALLAH DİĞERİNİ DE YAKALAYACAĞIZ'

Dün Küçükçekmece Belediye Başkan adayı Aziz Yeniay'ın seçim çalışması sırasında düzenlenen saldırıyı bir kez daha lanetliyorum. Türkiye'nin güvensizlik ortamına sürüklenmesine asla izin vermeyiz. Saldırıda yaralanan kardeşimize şifalar diliyorum. Son 21 yıldır olduğu gibi terör örgütleriyle mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz. İstanbul Emniyetimiz ve İstanbul Başsavcılığımız, gerekli tahkikatı titizlikle yürütmektedir. Saldırıda 1 kişi yakalandı inşallah diğerlerini de yakalayacağız."

NE OLMUŞTU?

AKP Küçükçekmece Belediye Başkan Adayı Aziz Yeniay'ın dün Kanarya Mahallesi'nde seçim çalışması için gittiği Mardinliler Derneği'nin bulunduğu sokakta saat 16.30'da silahlı saldırı düzenlendi. Görüntülere göre, beyaz renkli bir otomobille gelen 3-4 kişi, yolda yürüyen 22-23 yaşlarında bir kadına ateş açtı. Ağır yaralanan kadın ambulansla hastaneye kaldırılarak, ameliyata alındı. Kaynak