Adalet Nöbeti yerlerini Kürtçe eğitim merkezine çevirdiler Adalet Nöbeti yerlerini Kürtçe eğitim merkezine çevirdiler

Riha’nın Pirsûs (Suruç) ilçesinde AKP eski milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından 14 Haziran 2018 tarihinde eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar ile saldırıda yaralı olarak kurtulan Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Riha Milletvekili Ferit Şenyaşar’ın Ankara’ya taşıdıkları Adalet Nöbeti 56’ncı gününde devam etti. Emine Şenyaşar elinde, “Geç gelen adalet zulümdür. Şenyaşar ailesinin aradığı adalet bir gün herkese lazım olacak. Ankara’da adalet nöbetimiz 56’ncı günde” yazılı dövizi taşıdı. 
 
‘ADALET İÇİN NEREYE GİDEYİM?’
 
Adalet Bakanlığı’nın girişinde Adalet Bakanı’na seslenen Şenyaşar, “Neden saklanıyor. Adalet saklanır mı? Nerede çocuklarım? Hastanede insan öldürülür mü” diye sordu. 
 
Şenyaşar, ardından tüm çocuklarının öldürüldüğünü haykırarak, 6 yıldır adalet beklediğini hatırlattı. Çocuklarını öldürenlerin serbest olduğunu oğlunun ise hala cezaevinde tutulduğunu ifade eden Şenyaşar, “Acım yetmiyor oğlumu da hapse koydular. Adalet için nereye gideyim” diye sordu. 
 
Haykırarak ağlayan Şenyaşar’ı oğlu Ferit Şenyaşar sakinleştirmeye çalıştı. Ardından Şenyaşar ailesi, oruçlarını da burada açarak Meclis’e geçti.