ATM'ler Tıka Basa Dolarken: Banknot Talebi Rekor Seviyeye Ulaştı ATM'ler Tıka Basa Dolarken: Banknot Talebi Rekor Seviyeye Ulaştı

AKP Kampında Alınan Kararlar

Emekli ve Çalışanlara Yeni Kemer Sıkma Kararı

AKP'nin Kızılcahamam kampında, ekonomik krizin faturasının bir kez daha çalışana ve emekliye kesilmesi kararı alındı. Patronlara 600 milyar liranın üzerinden vergi kıyağı getirilirken memurlara ve emeklilere temmuzda kemer sıkma dayatılacak. Kulislere yansıyan iddialara göre, emeklilere ek zam yapılmaması, kök maaşların düzeltilmemesi ve asgari ücrete ara zam yapılmaması konusunda karar alındı.

Enflasyon Düşmeden Seçim Kararı

AKP kampında, enflasyon düşmeden seçime gidilmemesi yönünde de karar alındığı ifade ediliyor. Önümüzdeki günlerin öncelikli gündeminin 'mali tedbirler' olması yönünde karar alındı.

Sağlık Sistemi Eleştirisi

AKP'nin Kızılcahamam kampında sağlık sistemine yönelik eleştirilerin de ön plana çıktığı belirtiliyor. Milletvekilleri, özellikle hastanelerden randevu alamama konusunda kendilerine gelen şikayetleri aktardı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın ise, ‘Bazı adımlar atıyoruz. Maddi açıdan doktorlarımızın durumunu düzeltecek yasal düzenleme hazırlıklarımız da var’ dediği ifade edildi.

Kaynak: Artıgerçek